EBA Destek Noktası Nedir?

EBA Destek Noktası Nedir?

Jabrayilov

Korona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler için EBA destek noktası kuruldu. Korona virüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasına bağlı olarak eğitim konusunda da bazı değişikliklerin meydana gelmesi zorunlu bir hal oldu. 

Eğitimlerine evde devam etmek zorunda kalan öğrenciler için hazırlanan EBA, yaşanan yoğunluk sebebiyle bazı sorunlara maruz kalmaktadır. Bu sorunların son bulması adına da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda EBA deste noktası oluşumunun aktif olduğu duyuruldu.

EBA destek noktası Türkiye’nin 81 ilini kapsayacak şekilde kuruldu. Destek noktalarını ise MEB’in bu resmi adresi üzerinden kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

EBA Destek Noktası Nerede?

EBA destek noktası sayesinde internete erişimde sorun yaşayan öğrencilere ve teknolojik erişimde eksikliği olan kişilere ekstra avantajlar sunulacak. Destek noktalarında öğrenciler için dijital eğitim araçları ve oldukça geniş bir bantla hızlı internet erişimi sunulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel olarak tasarlanan bu destek noktalarında paylaşılan alanlar; okullar tarafından tespit edilen, evlerinde hem bilgisayar bulunmayan hem de internet erişimi olmayan öğrenciler tarafından rahat bir şekilde kullanılabilecek.

Yüz yüze eğitimin tam anlamıyla ne zaman başlayacağı bilinmediği için öğrencilerin online eğitime devam ettikleri şu günlerde EBA destek noktası hem öğrencilere hem de ebeveynlere büyük kolaylık sağlayacak. Özellikle kırsal kesimlerde yaşayan öğrenciler için bu sistem çok büyük kolaylıklar sunuyor.

EBA Destek Noktası Nasıl Öğrenilir?

Yapılan açıklamalar doğrultusunda 81 şehirde toplam 1420 tane EBA destek noktası oluşturulduğu öğrenildi. İlerleyen zamanlarda bu sayının daha da yükseğe çıkacağı yine yapılan açıklamalar dahilindedir.

Öğrenciler başta olmak üzere pek çok kişi bu açıklamalar sonrasında destek noktalarının nasıl öğrenileceğini merak etmektedir. İşte detaylar;

  • Yazının başında vermiş olduğumuz adrese gidin
  • Karşınıza il ve ilçe seçiniz şeklinde iki tane küçük kutucuk çıkacak
  • İl ve ilçe kısmını doğru bir şekilde seçip işaretleyin
  • Arama sonucunda karşınıza okul isimleri ve yan tarafında küçük bir harita işareti çıkacak
  • Harita işaretine tıkladığınız zaman destek noktasının nerede olduğunu görebilirsiniz
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz