IOS 14 Pil Sorunu Çözümü

IOS 14 Pil Sorunu Çözümü

Jabrayilov

iOS 14 pil sorunu tüm Apple kullanıcılarının ortak şikayeti haline gelmiştir. Kullanıcıların şikayeti, cihazı güncelledikten sonra pil ömrünün ciddi oranda azalması yönünde olmuştur. Özellikle watchOS 7 güncellemesi de yapıldıktan sonra cihazlarda pil sorunu ortaya çıkmıştır. 

Teknoloji devi olarak görülen Apple, bu şikayetlerin ardından konuyu derinlemesine incelemiştir. Bazı uygulamaların da bu güncellemelerden etkilendiğini kabul etmiştir.

iOS 14 Pil Sorunu Neden Oluştu?

Kullanıcılar, iOS 14 pil sorunu hakkında AppleSupport ve bağımsız birçok internet sitesinden şikayetlerini dile getirmişlerdir. Apple, bu güncellemelerle gelen pil sorunu hakkındaki şikayetlerden sonra konuya açıklık getirmiştir. 

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14 ve watchOS 7 güncellemelerinde veri ve pil bazlı 7 farklı sorun mevcuttu. Ayrıca güncellemeden etkilenen bazı uygulamalar bu soruna neden olmuştur. Bu uygulamalar:

  • Aktivite
  • Sağlık
  • Fitness

olarak duyurulmuştur. 

iOS 14 Pil Sorunu Çözümü

Kullanıcılar için büyük bir problem teşkil eden bu sorunun varlığı Apple tarafından da kabul edilmiştir. Apple, kullanıcılar için bir çözüm önerisi sunmuştur. 

Apple, cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesiyle sorunun ortadan kalkacağını söylemiştir. Kısacası, cihazın sıfırlanması ve verilerin temizlenmesi gerektiği söylenmiştir. Şu an için bu yöntemin kesin olarak işe yarayıp yaramadığı ise bilinmemektedir.

Tüm dünyada oldukça ilginç bulunan bu yöntem dışında bir çözüm önerisi getirilmemiştir. Kullanıcılar tarafından oldukça tepki çeken bu çözüm önerisinden sonra tekrar bir açıklama yapılmamıştır. 

iOS 14 pil sorunu şikayetlerinin üzerine sorunun çözüm yöntemi şikayetleri eklenmiştir. Birçok internet sitesi ve sosyal medya üzerinden şikayetlere devam edilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz