Eba Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eba Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

Koronavirüs pandemisi sebebiyle öğrencilerin uzaktan eğitime başlaması tablet ve bilgisayar ihtiyacını doğurdu. Tableti olmayan öğrenciler Eba tablet başvurusu yaparak ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Uzaktan eğitimde Eba TV’nin yetersiz kaldığını gözlemleyen yetkililer ihtiyaç sahibi öğrencilerle tabletleri önümüzdeki günlerde buluşturacak.

“Eba tablet başvurusu nasıl yapılır?”, “Başvuru linki var mıdır?” gibi soruları bu yazımızda cevaplandıracağız.

Eba Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eba tablet başvuruları, İl ve İlçe Milli Eğitim kurumlarının koordinesiyle okul yönetimleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Okul yönetimleri öğrenci ve velilere sorarak ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit etmeye çalışıyor. Kriterlere uygun olan öğrenciler ise tablet dağıtımı için listelere ekleniyor. Listelerin sonucunda 500 bin tablet sahiplerine ulaştılacak.

Eba tabletin başvurusu için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet üzerinde açılmış bir link olmasa da çeşitli belediye ve vakıfların başvuru linkleri bulunuyor. Bu kurum ve kuruluşlar aracılığıyla da öğrenciler eğitim için tablet sahibi olabilir.

Eba Tablet Özellikleri Nelerdir?

Bakanlığın uzaktan eğitim için dağıtacağı tabletin modeli ve özellikleri açıklandı. Tabletin donanım özellikleri bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça yeterli düzeydedir. Tüm öğrenciler ders için gerekli olan her şeyi tableti ile gerçekleştirebilir. Eba tablet donanım özellikleri şu şekildedir:

  • Kamera: 5 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamera
  • Depolama: Minimum 64 GB
  • Bellek: Minimum 3 GB
  • Ekran: 10+ inç ekran boyutu, 1920 x 1200 piksel çözünürlük 
  • İşletim Sistemi: Minimum Android 8.0
  • İşlemci: 8 çekirdek 1.5 GHz
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz