EBA Hata Kodu 914 Çözümü

EBA Hata Kodu 914 Çözümü

Jabrayilov

Korona virüs sebebiyle neredeyse tüm hayatımızı evlerimize sığdırdık. Bu zorlu süreçlerde çocuklarımızı okula göndermeyerek en doğru tercihi yapıyoruz. Ancak eğitimlerine kesintisiz devam edebilmeleri de gerekiyor. Eğitimi de uzaktan eğitim için en iyi tercih olan EBA ile evlerimize sığdırdık. 

EBA üzerinden canlı derslere nasıl katılırsınız?

EBA üzerinden canlı derslere katılabilmeniz için bilgisayarınızda canlı ders uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Telefon veya tabletlerde de EBA uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Ancak bazen derslere katılmak isterken bazı hata kodlarıyla karşılaşıyoruz. Nasıl çözeriz peki bu hataları ? 

EBA Hata Kodu 914 Neden Bu Hata Oluşur?

EBA hata kodu 914 çözümü yapabilmek için öncelikle bu hata kodunun sebebine bakalım. Bu hatanın karşınıza çıkmasının sebebi EBA canlı ders uygulamasının MAC 10.15 Catalina işletim sistemli bilgisayarlarda eksik dosya barındırması olabilir. Bir diğer sebep ise son güncellemelerin Macbook’unuza yüklenmemiş olmasıdır.

EBA Hata Kodu 914 Çözümü 

  1. MacBook’unuzun güncel olup olmadığını kontrol edin.  Eğer güncel ve hala hata kodu alıyorsanız,
  2. EBA canlı ders uygulamsını tamamen kaldırın MacBook’unuzdan ve EBA’nin sitesine girerek en güncel halini yükleyin. 

Tekrar denediğinizde sorun çözülmüş olacaktır. Eğer yine hatayla karşılaşırsanız,

  1. EBA da canlı dersler ZOOM Cloud Meeting uygulamasının altyapısı ile verilmektedir. Zoom uygulamasının da en güncel versiyonu MacBook’unuzda yüklü olmalıdır. Zoom uygulamasını da yüklediğiniz zaman tekrar EBA canlı ders uygulmasına giriş yapmayı deneyin. Sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. 

EBA ile alakalı yaşadığınız sorunların çözümlerine ulaşabilmek için sitemizi takipte kalın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz