En Popüler Sosyal Ağlar

En Popüler Sosyal Ağlar

Jabrayilov

En popüler sosyal ağlar 2020, hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bilim insanlarının araştırmalarına göre insanlar sosyal medya hesaplarını kullanarak harcıyor. Her geçen gün sosyal medya ağlarına yeni hesaplar ekleniyor. Milyarlarca kullanıcıya ulaştılar. Ortalama olarak bir kişinin en az iki sosyal medya uygulamasında hesabı bulunuyor. Mobil cihazlara en fazla indirilen uygulamalar ise sosyal medya uygulamalarıdır.

Facebook

En popüler sosyal ağlar 2020 sıralansa ilk sırada Facebook yer alır. Facebook, günlük olarak 2 milyar aktif kullanıcıya sahip sosyal ağdır. Facebook mobil uygulamasında da sahiptir. Facebook’un öne çıkan yanı ise webde sağladığı deneyimin iyi olmasıdır. Diğer sosyal ağlara göre oldukça kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip olan Facebook, webden yapılabilen hemen her şeyin uygulamadan da yapılabilmesini sağlamakta.

Instagram

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan en popüler sosyal ağlardan biridir. Instagramda 1 dakikaya kadar olan videolarınızı paylaşabilirsiniz. 1 dakikanın üzerindeki videolar için de IGTV özelliği geliştirildi. Canlı yayın özelliğiyle anlık paylaşımlarda da bulunabilirsiniz. Instagram, sadece sosyal medya uygulaması olmaktan çıktı. Artık Instagram reklamcılığı adı verilen durum ile bazılarına gelir kapısı olmaya başladı.

Twitter

En popüler sosyal ağlar 2020 arasında fikir ve haber paylaşımı için sıklıkla kullanılan sosyal ağ Twitter’dır. Twitter’da fikirlerinize özgürce yer verebilirsiniz ancak cümlelerinizi olabildiğince kısa ve öz tutmaya dikkat edin. Çünkü sadece 280 karaktere kadar paylaşımda bulunabilirsiniz.

Snapchat

Sadece mobil uygulama üzerinden hizmet veren Snapchat, fotoğraflarla mesajlaşmaya olanak sağlıyor. Bir fotoğrafı veya videoyu arkadaşınıza gönderdiğinizde, içerik görüntülendikten birkaç saniye sonra görünmez olabiliyor. Ayrıca kaybolmayan içeriklerde gönderebilirsiniz. Ayrıca hikaye özelliğiyle herkese açık paylaşımda bulunabilirsiniz.

YouTube

En popüler sosyal ağlar 2020 arasında video paylaşımı için en yoğun kullanılan ağ YouTube’dır. Youtube dünyada en fazla arama yapılan ikinci platformdur. YouTube’da müzik, film, dizi, eğitim, oyun gibi birçok kategoride video bulunmaktadır.

YouTube platformu kullanarak para da kazanabilirsiniz. Bin abone ve 4 bin saat izlenme barajını geçen her hesaba YouTube reklam gelirlerinden ücret ödemektedir. Bu ödeme genellikle bin izlenme başına ödenmektedir. Bu yöntemle binlerce lira para kazanan YouTuberlar bulunmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz