Gmail Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Gmail Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

Google hesabı olan birçok kişinin Gmail hesabı da vardır. Henüz Gmail hesabınız yoksa bir tane açma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Gmail hesabı açma nasıl yapılır bilmeyebilirsiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra en ince detayıyla Gmail hesabınızı nasıl açacağınızı öğreneceksiniz.

Gmail Hesabı Nedir?

Gmail, Google tarafından sağlanan ücretsiz e-posta hizmetidir. Gmail’e e-postanın yanı sıra POP3 veya IMAP4 ile de erişilebilir. Gmail ile gönderilen bir mail eklediğiniz dosya ve klasörlerle birlikte en fazla 25 MB olabilir.

Gmail, 2010 yılında Google Chat entegrasyonu sağlanırsa telefon hizmeti sunabileceğini açıkladı. Ardından bu hizmete Google Video ve Sesli Sohbet adı verildi. Gmail hesabı açma nasıl yapılır öğrendikten sonra bir tane açmanız işinize yarayabilir.

Adım Adım Gmail Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca Gmail hesabınızı açabilirsiniz:

  1. https://accounts.google.com/signup?hl=tr adresine gidin.
  1. Karşınızda çıkacak formda istenen bilgileri doldurun ve hesabı oluşturun.
  1. Ardından Gmail’e gidip oluşturduğunuz hesap ile oturum açın.

Gmail’in Kullanışlı Özellikleri Nelerdir?

Gmail’in bazen hayat kurtarıcı derecede önemli kullanışlı özellikleri vardır. Bu özellikler herkes tarafından bilinmese de işleri kolaylaştırıcı niteliktedir.

Hızlı hızlı mailinizi yazdınız ve yanlış kişiye gönderdiniz. Ne yapacağınızı bilmeden endişelenmiş olabilirsiniz. Belki de çalıştığınız şirketle ilgili önemli bir bilgiyi göndereceğiniz mail adresini yanlış yazdığınız için tanımadığınız birine göndermiş olabilirsiniz.

Böyle bir durumda Gmail’in geri al özelliği hayatınızı kurtarabilir. Bu özelliği kullanabilmek için “ayarlar”a gidin. Ayarlardan “genel” kısmına devam edin. Genel kısmından “göndermeyi geri almayı etkinleştir” yazısının yanına tik koyun. 10 saniye, 20 saniye ve 30 saniyeden birini seçin ve kullanmaya başlayın.

Bazı durumlarda belirli maillere ve kişilere aynı cevabı vermeniz gerekebilir. Bunun için hazır yanıtlar özelliği işinizi görür. Bu özelliği açmak için “Ayarlar”a gidin. Ayarlardan “Labs” kısmına devam edin. Labs’dan “hazır yanıtlar” kısmına gelin ve “etkinleştir”i işaretleyin.

Gmail’i offline olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için cihazınıza veya tarayıcınıza “Offline Google Mail” eklentisini entegre etmeniz gerekmektedir.

Gmail hesabı açma nasıl yapılır? sorunuzu en doğru ve en kısa şekilde yanıtladığımızı düşünüyoruz. Aklınıza takılan noktaları yorum olarak bize belirtebilirsiniz!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz