Gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır? Güncel Yöntem

Gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır? Güncel Yöntem

Jabrayilov

İnsanların arama motorlarında en çok aradığı şeyler arasında “Gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır” olduğunu biliyor muydunuz? Eğer üniversite öğrencisiyseniz okulla ilgili tüm duyurular için mail alırsınız. Ayrıca iş yerleriniz, uygulama üyelikleriniz ve internetten yaptığınız alışverişler için de mail adresiniz gereklidir.

Ancak birçok yere üye olurken sürekli şifre giriyoruz ve bu şifreleri bazen unutabiliyoruz. Peki Gmail hesabınızın şifresini unutursanız veya hesabınız korsanlar tarafından ele geçirilirse hesabınızı nasıl kurtaracaksınız? Detaylar yazımızda.

Şifrenizi Unuttuysanız Gmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

İlk olarak Gmail sayfasına girin ve mail adresinizi yazın. Sonra altta yer alan “şifremi unuttum” butonuna tıklayın. Bundan sonra mail adresinizi alırken cevabını belirlediğiniz sorular karşınıza çıkacaktır. Örneğin; ilkokul öğretmeninizin adı ne? gibi bir soru olabilir.

Ayrıca mail adresinizi kullanırken telefon numaranızı eklediyseniz size şifrenizi değiştirmeniz için kısa mesaj gelecektir. Bu mesajdaki kodu yazdıktan sonra şifrenizi yenileyebilirsiniz. İşte gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır sorusunun cevabı bu kadar basit.

Hesabınızı başkası ele geçirdiyse gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır?

Hesabınızda size ait olmayan hareketler gördüyseniz gmail hesabınız çalınmış olabilir. Bunun için yapmanız gerekenler:

  1. Bu adrese gidin.
  2. Daha önce cevaplarını kaydettiğiniz soruları doğru şekilde cevaplayın.
  3. Hala olmadıysa sizden bir mail adresi istenecek ve o mail adresine bir kod gönderilecek.
  4. Gelen kodu ilgili yere yazın.
  5. Eğer bu işlemden sonra “hesabınızı doğrulayamadık” diye bir uyarı alırsanız bir önceki adıma dönün ve hata yapmadığınızdan emin olun.

Hala Gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını alamadıysanız ve hesabınızı kurtaramadıysanız, gmail ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Gmail hesabınızı sildikten sonra tekrar alabilir misiniz?

Hesabınızı yanlışlıkla veya bilerek silebilirsiniz. Ancak hesabınızı sildiğinizde bir daha ulaşamayacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hesabınızı silmenizin üzerinden çok uzun süre geçmediyse hesabı silmiş olsanız bile gmail hesabınızı kurtarabilirsiniz. Yukarıda da belirtildiği gibi ilk olarak gmaile girin ve hesap kurtarma sayfasına gidin.

Ardından size yöneltilen güvenlik soruları cevaplayın. Bu şekilde hesabınızı tekrar alabilirsiniz eğer alamadıysanız işlemlerinizi kontrol edin. Böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız işiniz daha kolay tek yapmanız gereken hesabınız için yeni bir şifre belirlemek.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz