Gmail Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem

Gmail Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır? Güncel Yöntem

Jabrayilov

Tek şifreyle birden çok servise ulaşmamızı sağlayan Gmail şifresi değiştirme nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz? Kullandığımız teknolojinin halen evrensel bir işletim sistemi olmamasına rağmen hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar sayesinde bu bir sorun olmaktan çıkıyor. Özellikle Google servisleri hayatımızı kolaylaştıran araçların neredeyse tamamını kapsıyor.

Gmail Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullandığımız cihazların güvenlik ayarlarını düzgün yapılandırdıysak uzun bir süre şifre yazmadan bu servislere ulaşmamız mümkün. Fakat bir gün Gmail şifresi değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabına ihtiyacınız olabilir.

Eskiden gmail şifrenizi gönderebileceğiniz farklı bir kurtarma mail adresi vardı. Bu kurtarma epostası halen kullanılabilir bir yol olmasına rağmen şu sıralar firmanın farklı bir mail adresine sizi yönlendirmesi en son seçenek olarak sunuluyor. Bu en son seçenek gibi olsada en işlevsel seçenek.

Kurtarma e-Postası İle Gmail Şifresi Değiştirme

Şize sorulan mail hesabınızı girin sorusuna verdiğiniz cevabın ardından ileri butonuna tıkladığınızda buradaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Şifrenizi mi unuttunuz sekmesini tıklayın. Sizden son hatırladığınız şifreyi yazmanız istenecektir. Pek çok kullanıcının şifreleri genellikle aynı olduğundan bu adımı kolayca geçip şifrenize ulaşabilirsiniz fakat şifrenizi bilmiyorsanız yapacağınız işlem başka bir yöntem dene seçeneği olacaktır.

Googla a tanımlı bir cep telefonu numaranız varsa oraya bir doğrulama kodu gönderecekler ve bu kodu girdiğinizde Gmail sizden yeni bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Bu işlemlerden farklı olarak şifrenizi kurtarmak için daha önceden cevaplarını verdiğiniz soruları size sorup doğru cevapların verilmesi seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Gmail sayesinde sadece maillerinizi değil pek çok bilgiyi saklayabilir ve yeniden kullanabilirsiniz. Bunların başında cep telefonunzdaki neredeyse tüm bilgiye her yerden ulaşabilme kolaylığı gelmekte. Mesajlarınız, kişileriniz, takviminiz tüm bilgileri çok basit bir senkronizasyon işlemi ile oturumunu açtığınız farklı bir platformda kullanabilirsiniz.

Sizlere Gmail şifresi değiştirme nasıl yapılır? sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Hatırlayamadığınız şifreler yüzünden yıllardır kullandığınız hesabınızı kaybetmeye hiç gerek yok. Yapacağınız bir kaç basit işlem sonrasında Gmail şifresi değiştirme nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Şifrenizi unutma riskini bir kenera bıraktığınıza göre sık aralıklar ile şifrenizi değiştirmeniz güvenliğiniz açısından da iyi olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz