Google Görsel Arama Uygulaması

Google Görsel Arama Uygulaması

Jabrayilov

Masaüstü ve laptop kullanıcıları için Google görsel arama uygulaması kullanmak herhangi bir konuyu araştırmaktan farksız bir işlemdir. Arama çubuğunun emen altındaki sekmelerden görseller sekmesi tıklanarak aramak istediğiniz görsel hakkındaki sonuçları hemen alırsınız.

Bunun yanında herhangi bir görseli direk Google arama çubuğuna sürükleyip bıraktığınızda veya images.google.com adresine girip aratmak istediğiniz görseli sürükle bırak yardımı ile görsel hakkında sonuçlar karşınıza gelecektir.

Telefonda Google Görsel Arama Uygulaması

Telefon kullanıcıları için durum bu kadar kolay değil. Sürükle bırak gibi bir şans telefonlar için geçerli olmadığından telefondan bu arama işlemini yapmak için farklı bir uygulama mevcut. Hemen karamsarlığa kapılmayın keza Google görsel arama uygulaması, masaüstü kullanıcılarının size gıpta ile bakmasını sağlayacak bir uygulama.

Karşınızda Google Görsel Arama Uygulaması Google Lens

Google Lens sadece bir resim arama uygulaması değil. Pek çok farklı alanda elinizin altındaki İsviçre çakınız olmaya aday bir uygulama. Küçük bir örnek vermek gerekirse bir eşya aldınız ve kullanma kılavuzu Türkçe değil. Açın Google Lens uygulamasını.

Çekin kılavuzun resmini ve uygulama size metni çevirerek aynı kılavuz sayfasında göstersin. Farklı bir örnek vermek gerekirse yurt dışına çıktınız ve anlamadığınız bir tabela ile karşı karşıyasınız. Çekin fotoğrafını Google Lens size metni çevrilmiş görseli versin.

Google Lens Kullanım Alanları Nelerdir?

Bunların dışında aşağıdaki tüm işlemler için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

  • Fotoğrafını çektiğiniz yada elinizde bulunan ev eşyalarının yada giysilerin nerede satıldığını bulabilir.
  • Barkodları direk okutarak ürün bilgilerine ve nerede satıldığı bilgilerine ulaşabilir,
  • Bir kartvizit okutarak kişinin iletişim bilgilerini kaydedebilir,
  • Bir kitabın fotoğrafı ile yazar bilgisine ve kitabın konusu bilgilerine ulaşabilir,
  • Bir etkinlik ile ilgili broşürü yada panonun fotoğrafı ile bu etkinliği takviminize ekleyebilir
  • Tarihi bir bina fotoğrafını uygulamaya okuttuğunuzda o yer ile ilgili tarihi bilgileri, orası bir müze ise açılış kapanış zamanlarını öğrenebilir,
  • Tarihi bir tablo veya bir heykel fotoğrafı ile sanatçısı hakkında bilgiler alabilir,
  • Hayvan veya bitki fotoğrafı gönderdiğinizde ise gönderdiğiniz fotoğraftaki hayvan yada bitki ile ilgili bilgiler alırsınız.

 

Google görsel arama uygulaması kullanım alanı oldukça geniş ve bir o kadar da yardımcı bir araç olarak her zaman elinizin altında bulunmalı.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz