Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

Tek bir e-posta ve şifre ile Google dünyasının tüm kilitlerini açan bir hesaba sahip olabilirsiniz. Ancak bu hesabınızı silmek istediğinizde “Google hesabı silme nasıl yapılır?” diye düşünmüşsünüzdür. Google hesabını silmeyi gözünüzde büyütmenize gerek yok. Silinmesi de açılması kadar kolay gerçekleşiyor.

Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Sadece hesabınızı silmeden önce emin olmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü Google hesabınızı sildiğinizde Google ile oturum açtığınız tüm platformlardaki oturumlarınızı kaybedeceksiniz. Bu platformlara en basit olarak Play Store, YouTube, Google Drive vb. örnek verilebilir.

Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır – Adım 1

Google hesabınızı silmeden önce Google hesabınızın bağlı olduğu platformlardaki verilerinizi yedekleyin. Eğer yedekleme gerektiren önemli bilgileriniz yoksa bu adımı atlayabilirsiniz. Yedekleme yapmak isterseniz e-postalarınızı, dokümanlarınızı, takviminizi, fotoğraflarınız ve YouTube videolarınızı dışa aktarabilir ve indirebilirsiniz. Böylece verilerinizi kaybetmeden hesabınızı silmiş olacaksınız.

Google Hesabı Silme Nasıl Yapılır – Adım 2

https://myaccount.google.com/ adresine gidin. Böylece Google hesabınızın yönetim paneline gelmiş olacaksınız. Yönetim panelinin sol üst kısmında yer alan seçeneklerden “veri ve kişiselleştirme”yi bulun. Veri kişiselleştirme seçeneğine tıkladığınızda veri ve etkinliklerinizi düzenleyebileceğiniz panel açılacaktır. Panelde aşağıya doğru ilerlediğinizde “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” başlığını göreceksiniz.

Bu başlığın altından “bir hizmeti veya hesabınızı silin” ifadesine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak dört seçenekten biri olan “Hesabınızı silin” seçeneğine tıklayın. Gereken onayları verdikten sonra Google hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız.

Google Hesabı Bir Cihazdan Nasıl Kaldırılır?

Google hesabı silme nasıl yapılır öğrendikten sonra, Google hesabınızı bir cihazdan nasıl kaldıracağınızı merak edebilirsiniz. Bu işlemi yapmak da gayet basittir. Birkaç basit adımla Google hesabınızı cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümünü açın.
  • Ayarlar bölümünde yer alan “hesaplar” bölümüne girin. Bazı telefon modellerinde “hesaplar ve senkronizasyon” şeklinde de olabilir.
  • Hesaplar bölümünde telefonunuzda bağlı olan tüm hesaplar bulunacaktır. Bulunan hesaplar arasından “Google” ifadesini bulun ve tıklayın.
  • Ardından “hesabı kaldır” diyerek hesabınızı telefondan kaldırmış olacaksınız.
  • Eğer “hesabı kaldır” seçeneği karşınıza çıkmadıysa “daha fazla” seçeneğine tıklayarak hesabı kaldırma seçeneğine erişim sağlayabilirsiniz.

İşte Google hesabınızı cihazınızdan kaldırmak bu kadar kolay!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz