Google Task Mate Nedir?

Google Task Mate Nedir?

Jabrayilov

Google, kullanıcıların gerçek para kazanabildiği yeni uygulamaları Task Mate’i duyurduktan sonra, herkes “Google Task Mate nedir?” diye arama yapıyor. Ek gelir elde etmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan uygulama nereden indiriliyor ve nasıl kullanılıyor birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Google Task Mate Ne İşe Yarar?

Task Mate, Google’ın yeni geliştirdiği ve görevler karşılığında insanların para kazanabildiği bir uygulamadır. Task Mate’i telefonuna veya tabletine indiren kişiler uygulamadaki görevleri tamamlayarak gerçek para kazanabilecekler.

Google Task Mate Gerçek Para Nasıl Kazanılır?

Task Mate, Amazon Mechanical Turk ile benzer bir konsepte sahiptir. Task Mate’e dünyanın çeşitli yerlerinden firmalar ihtiyaçlarını bildirecek ve bu ihtiyaçlar görevler halinde uygulamada kullanıcılara sunulacak. Bir nevi görev havuzu oluşturulacak.

Kullanıcılar görevlere göz atıp yapabilecekleri görevleri teslim alacaklar. Görevleri yerine getirdiklerinde kazandırdıkları ücret profil hesaplarında görünecek. Uygulamanın tanıtımı resimlerinde kullanıcı profilinde incelenmekte olan görevler, tamamlanan görevler, doğru görevler gibi bilgilerin de yer aldığı görülüyor.

Ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda net bir açıklama bulunmuyor. Ödeme direkt olarak kullanıcıların banka hesabına yatırılabileceği gibi PayPal, Skrill, Payoneer gibi platformlar aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Task Mate’de Nasıl Görevler Bulunuyor?

Task Mate’de bulunan görevler basit herkesin cep telefonu ile yapabileceği tarzda olacağa benziyor. Task Mate’in tanıtım resimlerinde bulunan görevler şöyledir:

  • Verilen lokasyondaki vitrinlerin fotoğraflarını çekin
  • Verilen cümleleri sözlü olarak kaydedin
  • Sesli dosyadaki cümleleri yazın

Görüldüğü gibi herhangi bir uzmanlık istemeyen görevlerle kolayca para kazanılabiliyor. Tanıtımdan anlaşıldığı kadarıyla yerel dile çeviri yapılması gereken görevlerin ağırlıkta olacağı tahmin ediliyor.

Google Task Mate Nereden İndiriliyor?

Task Mate uygulaması henüz test aşamasındadır. Beta sürümü belirli bölgedeki kullanıcılara sunuluyor ve alınan geri dönüşlere göre iyileştirmeler yapılıyor. Beta aşamasında yapılan iyileştirmelere göre 2021 yılının ilk çeyreğinde uygulamanın herkesin kullanımına sunulması bekleniyor. Google tarafından tarihle net bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen uygulama şimdiden pek çok kullanıcıyı heyecanlandırıyor.

Task Mate, mobil uygulama olduğu için hem Play Store’da hem de App Store’da kullanıma açılacaktır. Bu sayede hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip kişiler uygulamayı indirerek para kazanabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz