Huawei Mate 20 Lite Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite Özellikleri

Jabrayilov
18-03-2021 - Teknoloji - Huawei

Telefon fiyatlarında üst sınırın 20 bin liraya doğru yaklaştığı bugünlerde, Huawei Mate 20 Lite özellikleri ve uygun fiyatı ile alıcıların rağbetine uğramaya başladı. Hem bütçe dostu hem de işinize yarayacak bir telefon arıyorsanız Huawei Mate 20 Lite’ı tercih edebilirsiniz. Telefon seçimi yaparken aldıktan sonra pişman olmamanız için özelliklerini iyice incelemelisiniz.

Ekran Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite özellikleri arasında ekran boyutu çok konuşulmaktadır. 6.3 inçlik büyük bir ekrana sahiptir. IPS LCD teknolojisi ile üretilmiş olan ekran 1080×2340 (FHD+) Piksel çözünürlüğe sahiptir. Diğer ekran özellikleri ise ;

  • multi touch,
  • LTPS LCD, çerçevesiz tasarım,
  • çentikli (notch),
  • 85%NTSC

şeklindedir.

Batarya Özellikleri

Telefon seçimi yaparken en önemli özelliklerden biri bataryasıdır. Gün içinde şarjı hemen biten bir telefon sorunlara yol açmaktadır. Huawei Mate 20 Lite’ın 3750 mAh batarya kapasitesi vardır. Bataryası Lithium Polymer teknolojisiyle üretilmiştir. Ayrıca 18 W hızlı şarj gücü vardır. Maalesef kablosuz şarj özelliği bulunmamaktadır.

Kamera Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite özellikleri arasında, kamera özellikleri telefonu rakiplerinden bir adım öne çıkarmaktadır. Önde biri 24 MP diğeri 2 MP çözünürlüğünde olan iki farklı kamerası bulunmaktadır. Arkada ise biri 20 MP diğeri 2 MP olmak üzere iki kamerası vardır. Video kaydı yaparken dijital görüntü sabitleyici, stereo ses kaydı, time-lapse video kaydı, yavaş çekim video kaydı gibi deneyimler sunmaktadır. Ön kamerasında yapay zeka ile iyileştirme özelliği bulundurmaktadır.

Diğer Huawei Mate 20 Lite Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite’ın kamerası, bataryası ve ekranının yanı sıra tercih edilmesine sebebiyet veren başka özellikleri de vardır. Bu özellikleri kısaca özetlemek gerekirse:

  • Huawei Mate 20 Lite, 2.2 GHz frekanslı 8 çekirdek işlemciye sahiptir.
  • LPDDR4x tipinde 4 GB belleği (RAM) mevcuttur.
  • 64 GB dahili depolama alanı vardır, isterseniz hafıza kartı ile 512 GB’a kadar depolama alanı yaratabilirsiniz.
  • Android işletim sistemine sahip olup Android 8.1 yüklüdür. 4.5G’yi desteklemesine rağmen 5G’yi de desteklemektedir.

Bütün bunların yanı sıra parmak izi okuyucusu özelliği de vardır. Ancak maalesef suya ve toza karşı dayanıklı değildir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz