Kobe Bryant Ölüm Nedeni ve Hayatı

Kobe Bryant Ölüm Nedeni ve Hayatı

Jabrayilov

Emekli NBA yıldızı(41) ve kızı Gianna(13), Calabasas, Kaliforniya yakınlarında düşen bir helikopterde dokuz kişi arasındaydı.Düşen helikopterde Kobe Bryant ve kızı dahil hiç kime kurtulamadı.

Los Angeles İlçesindeki yetkililer, helikopter engebeli arazide düştüğü için kaza bölgesinden cesetlerin kurtarılmasının birkaç gün alabileceğini söyledi.

2016’da Utah Jazz’a karşı oynayan 18 kez All-Star ve beş kez NBA şampiyonu Kobe Bryant. 

İşte helikopter kazası hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz

41 yaşındaki emekli NBA yıldızı Kaliforniya’nın Calabasas kentine inen bir helikopterdeki yolcular arasındaydı

Emekli Los Angeles Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant (41) ve kızı Gianna(13) Pazar günü Calabasas yakınlarındaki bir helikopter kazasında öldü.

Bryant, helikopterte seyahat eden yolcular arasındaydı. Los Angeles İlçesi şerif Alex Villanueva bir basın toplantısında pilot da dahil olmak üzere kazada dokuz kişi öldü.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, Pazar akşamı Kaliforniya’ya bir ekip gönderdiğini söyledi.

Los Angeles İlçesi itfaiye şefi Daryl Osby, kaza bölgesine erişimin zor olduğunu ve itfaiyecilerin bölgeye yürüyüş yapması gerektiğini söyledi.

Helikopterin kaç kapasiteli olduğu aşırı yüklenip yüklenmediği henüz belli değil ve itfaiye yetkilileri helikopterin aşırı yüklenip yüklenmediğinin şuan onaylanamayacağını söyledi.

Kazanın diğer kurbanları arasında Costa Mesa’da bir genç kolej olan Orange Coast College’da uzun süredir beyzbol koçu olan John Altobelli vardı. Calif., Altobelli’nin eşi Keri ve kızı Alyssa’nın kazada hayatlarını kaybeden isimler arasında.

Yetkililer, cesetleri kaza bölgesinden kurtarmanın birkaç gün alabileceğini söyledi.

Los Angeles County’den Şerif Alex Villanueva, helikopterin “çok zorlu arazi” alanına düştüğünü ve acil görevlilerin bile Pazar gün ışığında ulaşmayı tehlikeli bulduğunu söyledi. Şerif, enkaz alanının her yönde yaklaşık 100 metre olduğunu söyledi.

Yerel yetkililer, Bryant da dahil olmak üzere helikopterde bulunan kişilerin kimliklerini hemen açıklamadı.

Lucas, “İşimizi iyice, hızlı ve azami merhametle yapacağız,” dedi. “Kimlikleri doğrulamak ve ilgili ailelere bildirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Bryant ve kızı, ekibine koçluk yaptığı bir akademiye gidiyorlardı.

Kobe Bryant (41) ve kızı Gianna(13)
Kobe Bryant ve kızı Gianna, Irvine, 2018’de

Bin Oaks, Mamba Spor Akademisi dışında, hayranları, yıldızları için doğaçlama bir anıtta çiçek ve mum yaktı. Spor salonu kapıda el yazısı işaretleri vardı: Kapalı.

Birkaç düzine insan, her yaştan yetişkin, çeşitli formaların, mumların, düzinelerce buketin, Bryant ile Sports Illustrated dergilerinin ve bir Lakers bayrağının anısına sessizce durdu. Bir buket üzerine “Kobe ve Gigi sizi seviyoruz” yazıyordu.

Devam eden soruşturmaların ayrıntılarını açıklama yetkisine sahip olmadıkları için anonimlik koşulu hakkında konuşan iki kolluk kuvvetine göre Bryant, helikopter düştüğünde kızına koçluk yapmak için akademiye gidiyordu.

Akademi, üçüncü ve sekizinci sınıflar arasında erkek ve kız basketbol takımları için bir dizi turnuva olan Mamba Kupası Turnuvası Serisine ev sahipliği yapıyordu. Bryant’ın ölüm haberi halka açıldıktan sonra tüm oyunlar iptal edildi.

21 yaşındaki Eddie Lugo anıta 8 numaralı forma ve mumlar yerleştirdi.

Bryant, NBA tarihindeki en iyi oyunculardan biri olarak kabul edildi.

Bryant, 2007-8 sezonunda NBA'nin En Değerli Oyuncu Ödülü'nü kazandı ve 2009 ve 2010 yıllarında NBA finallerinin MVP'si oldu
Bryant, 2007-8 sezonunda NBA’nin En Değerli Oyuncu Ödülü’nü kazandı ve 2009 ve 2010 yıllarında NBA finallerinin MVP’si oldu

1996 yılında doğrudan liseden NBA’ye hazırlanan Bryant, Lakers için 20 sezonunun 18’inde All-Star seçildi ve ekibin beş şampiyonaya yönlendirilmesine yardımcı oldu. Hiper rekabetçi yapısı, antrenörler ve diğer oyuncularla ara sıra anlaşmazlıklara yol açtı, ancak kazanma taahhüdü asla sorgulanmadı.

NBA’nin 2007-8 sezonu için En Değerli Oyuncu Ödülü’nü kazanan ve NBA hem 2009 hem de 2010’da MVP finallerini kazanan Bryant, iki skor başlığını içeren bir özgeçmiş ile her iki ucunda da başarıya nadir bir bağlılık gösterdi. 2006’da 81 puanlık bir maç olan NBA tarihinin ikinci en yüksek tek maç toplamı, ligin All-Defense takımında 12 maçla birlikte. Ayrıca 2008 ve 2012 Olimpiyatları’nda ABD Basketbol için altın madalya kazandığı uluslararası sahnede başarılı oldu.

Taraftarlar, Bryant’ın Lakers ile şampiyonluklar verdiği Staples Center’da hızla toplandılar.

Taraftarlar Bryant’ın ölümünü duyduktan sonra Staples Center’ın dışında toplandılar. Kredi …

Staples Center’da toplanan taraftarlar Bryant’ın profesyonel şehrinin etnik ve ırksal çeşitliliğini temsil ediyordu.

7 yaşındaki Leo Márquez, anısına gözlerini yaşlarla dolduran bir mum yerleştirdi. Neden orada olduğunu açıklamak için kendini ifade edemedi.

Annesi Alejandra Márquez, “Gelmek istedi çünkü Kobe’yi babasıyla hep televizyonda izliyordu,” dedi.

Bir üniversite beyzbol koçu, karısı ve kızıyla birlikte kazada öldü.

John Altobelli, Orange Coast Koleji’nde uzun zamandır beyzbol antrenörü, Costa Mesa’da bir genç kolej. 
Kaliforniya, karısı ve kızıyla birlikte kazada öldürüldü.

Kazanın diğer kurbanları arasında, Costa Mesa’da bir genç kolej olan Orange Coast College’da uzun zamandır beyzbol antrenörü olan John Altobelli de vardı. Kaliforniya. “Bu bizim kampüs topluluğu için muazzam bir kayıptır,” Angelica Suarez, bir Orange Coast College başkanı söyledi açıklamada .

Orange Coast College sözcüsü Juan Gutierrez, Altobelli’nin karısı Keri ve kızı Alyssa’nın da kazada öldüğünü söyledi.

Geçen yıl, Altobelli Korsanları Altobelli yönetimindeki dördüncü devlet şampiyonluğu olan California Community College beyzbol devlet şampiyonasına götürdü. Yılın Amerikan Beyzbol Koçları Derneği koçlarından biri seçildi.

KOBE BRYANT KİMDİR?

Lakabı Black Mamba olan Kobe Bean Bryant, 23 Ağustos 1978’de doğdu.

Bryant liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeden direkt NBA’ye Lakers’a adımını atmış ve tüm kariyerini bu kulüpte sürdürmüştür. Lise yıllarında Wilt Chamberlain’in 4 yıllık toplam sayı rekorunu kıran Kobe 1996 NBA Seçmeleri’nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilse de sonra Lakers’a takas edilmiştir. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu bulunan Kobe; Shaquille O’Neal ile kazandığı 3 şampiyonluktan tam 7 yıl sonra 2008-2009 sezonunda 4. şampiyonluğuna ulaştı ve kariyerinde birçok başarılar olmasına rağmen daha önce elde edemediği NBA finalleri en değerli oyuncusu da seçilmiş oldu. Ayrıca, Kobe 2009-10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak kariyerinin 5. yüzüğünü elde etti ve üst üste 2. kez finallerin en değerli oyuncusu oldu. Bryant 34 yaş 100 gün iken NBA tarihinde 30.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştur.

Kobe Bryant 2002, 2007, 2009, 2011 yılları NBA All Star organizasyonunda dört defa en değerli oyuncu seçildi. Memphis Grizzlies takımına attığı 44 sayı attığı maçta Los Angeles Lakers takımının tarihinde en fazla sayı atan oyuncusu oldu. Los Angeles’ta düzenlenen 2011 NBA All-Star Maçı’nın en değerli oyuncusu seçilerek, 4 kez MVP olan Bob Pettit ile bunu başaran tek oyuncu olmuştur.

Kobe Bryant NBA All Star organizasyonunda 1998-2013 yılları arasında üst üste 15 kez seçilerek bu alanda rekor kırmıştır. Ayrıca 15 kez 11’i ilk takım olmak üzere NBA Yılın En İyi Beşi 15 kez All-Star 11 kezde NBA En İyi Savunma Takımı’na seçilmiştir. 2007-08 sezonunda kariyerinin tek normal sezonun MVP ödülünü kazanmıştır. 12 Nisan 2013 tarihinde Golden State Warriors’la oynanan playoff maçında aşil tendonunun yırtılması sonucu uzun bir sakatlık süreci geçirmiştir. 8 Aralık 2013’te sakatlığı sonrası ilk NBA maçına çıkmıştır. 13 Nisan 2016’da son maçına çıktıktan sonra emekli oldu. NBA tarihinin en önemli basketbolcularından birisi olarak gösterilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz