Monster Oyun Bilgisayarları ve Fiyatları

Monster Oyun Bilgisayarları ve Fiyatları

Jabrayilov
31-03-2021 - Teknoloji - Monster

Monster oyun bilgisayarları ne kadar? Monster oyun bilgisayarı kullanışlı mı? Bir bilgisayarı güçlü kılıp rakiplerinden bir adım daha ön plana çıkaran en temel etmen nedir? Bu ve buna benzer birçok soruyu bu makalede bulacaksınız.  

e-Spor’un dünya genelinde hiç azımsanmayacak bir endüstri haline gelmesiyle beraber, oyun bilgisayarlarına olan ilgi her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Monster, günümüz Türkiyesi’nde en ucuz fiyatlı oyun bilgisayarı satan firmaların başında gelmektedir. 

Tematik oyun bilgisayarı üretip sadece bu sektöre odaklanan Monster, günümüzde oyun bilgisayarı algısını bir tık daha geride tutup bu bilgisayarla normal bir bilgisayarda yapabileceğiniz her şeyin yapılabileceğini kanıtlamaya çalışıyor.

Monster Oyun Bilgisayarı

Monster oyun bilgisayarı, Türkiye’de en ucuz fiyata satılan oyun bilgisayarlarının başında gelmektedir. Bu yüzden sıklıkla stok sıkıntısı yaşanıldığını duyabilirsiniz. 

Yalnız, Monster’in bu kadar çok satılmasının asıl lokomotifi ucuz olması değil, rakip oyun bilgisayarlarıyla hemen hemen aynı donanımı barındırmasına rağmen daha ucuza satılıyor olmasıdır.

Örneğin, i7 işlemciye sahip bir oyun bilgisayarını Monster’da 10 bin ila 12 bin lira arasında satılırken başka bir firmada 20 bin lirayı aşabilir. 

Aynı şeyi ekran kartı hafızası ve ram(yani sistem belleği) için de söyleyebiliriz. Bunun dışında Monster oyun bilgisayarlarında da tıpkı diğer oyun bilgisayarlarında olduğu gibi herhangi bir işletim sistemi bulunmamaktadır. Yani Free Dos diyebiliriz.

Monster Oyun Bilgisayarı Fiyatları

6 bin liradan 20 bin liraya kadar geniş bir fiyat yelpazesinde satılan Monster oyun bilgisayarları bulunmaktadır. 

Fiyat tarifesi belirlenirken, bilgisayarların mevcut donanımları göz önünde bulundurulur. 

Donanım ve ara yüz açısından güçlü diyebileceğimiz oyun bilgisayarları 100 bin liradan fiyatlanırken, bundan daha düşük özellikleri barındıran bilgisayarlar 6 bin lira üzerinden ücretlendiriliyor.

Örneğin;

  • Monster Abra A5 serisi 14. versiyon model oyun bilgisayarı 6 bin 799 TL’den satılırken, Semruk S7 serisi 7. versiyon oyun bilgisayarı 99 bin 999 TL’ye satılmaktadır. 
  • Semruk S7 serisi özel sipariş alındığı takdirde üretilir. Abra A5 serisi ise seri üretime tabiidir.
  • Semruk S7 serisi 7. versiyonda Intel i9 işlemci kullanılır. Abra A5 14. versiyonda Intel i5 işlemci bulunmaktadır.
  • Semruk S7’de 128 GB ram (sistem belleği) varken, Abra A5’te 8 GB ram kullanılmaktadır.
  • Abra A5 serisi 14. versiyonda 250 GB SSD kart kullanılırken, Semruk S7 serisi 7. versiyonda 14 TB hafıza kartı vardır.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz