PewDiePie Youtube’a neden ara veriyor

PewDiePie Youtube’a neden ara veriyor

Jabrayilov
31-03-2021 - Teknoloji - Youtube

YouTube megastar Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg, 2020’de platforma bir ara vereceğini açıkladı, ancak neden bunu yapıyor? İşte bilmeniz gerekenler.

YouTube’daki solo içerik oluşturucular söz konusu olduğunda, PewDiePie’den daha büyük bir isim yoktur. 2010 yılının sonlarından bu yana platforma video yükleyen İsveçli, kendisi için bir başka önemli dönüm noktası olan 110 milyon aboneye doğru yürüyor.

Bununla birlikte, devam eden başarısına rağmen, ‘PewDiePie’ Kjellberg kendini platformdan biraz uzaklaştırmak, farklı şeylerle ilgilenmek istediğini açıkladı.

PewDiePie’ye  100 milyona ulaştığı için verilen ödül
PewDiePie’ye 100 milyona ulaştığı için verilen ödül

PewDiePie’nin ara vermesinin nedeni nedir?

Peki, neden ara veriyor? Oldukça basit bir şekilde, Pewds yorgunluk nedeniyle YouTube kariyerinde pause düğmesine basmak istediğini açıkladı.

“Yoruldum. Kendimi çok yorgun hissediyorum.” 14 Aralıkta yüklediği ‘YouTube’un Yeni Güncellemesinde BÜYÜK BİR kusur var’ başlıklı videodan sonra hayranlarına bir süre uzak duracağını ve bunu daha sonra açıklayacağını dile getirdi.

YouTube’un Yeni Güncellemesinde BÜYÜK BİR kusur var

YouTuber’ın dediği gibi, son on yılın en iyi kısmı için YouTube’a video yüklüyor ve bir noktada “kafamın içinde youtube olmasa daha iyi olur” dedi.

Ağustos ayının başlarında, dinlemek için için neredeyse bir ara verdi ve bu, T-Series ile 100 milyon aboneye ulaşmak için yaptığı savaş sırasında yaptığı sıkı çalışma göz önüne alındığında anlaşılabilir olabilirdi.

PewDiePie ne zaman YouTube’a geri dönecek?

Geçmişte tatiller ve diğer şeyler için küçük molalar vermiş ve planlanmış videolar hazırlamış olsa da, muhtemelen bu sefer böyle olmayacak.Buna rağmen, o sırada önceden hazırlanmış içerik üretmeye karar verirse, birçok hayran onu affedecek. Her iki durumda da, geri dönüşü çok beklenecek.

PewDiePie 2020’de ne yapıyor?

2019, İsveçli için kanalında, hatta belki de en büyüğü için büyük bir yıl oldu. Yılın başlangıcında, T-Series ile abone savaşının doruk noktasında ‘kaybetmesine’ rağmen abone sayısında büyük artış oldu.

Ancak, 2020 kişisel yaşamında daha da büyük olabilir. Pewds, YouTube’dan uzaklaşmayı planlamanın yanı sıra, eşi Marzia ve iki pugları Edgar ve Maya ile Japonya’ya taşınacağını da açıkladı.

Çiftin birkaç yıldır yaşadığı İngiltere’den ayrılmak, yaşamında büyük bir değişiklik yaratacak ve şüphesiz içeriğine yansıyacak bir şey.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz