en iyi cs:go kasaları
Sınırsız internet Fiyatları

Sınırsız internet Fiyatları

Jabrayilov
18-03-2021 - Haber -

Covid-19 pandemisinden dolayı yetkililer tarafından online eğitim kararı alınmasının ardından, sınırsız internet fiyatları 2020 daha fazla araştırılmaya başlandı. Artık öğrenci bulunan her evde internet olması şart oldu. Pandemi nedeniyle uzaktan çalışanlar da kota sıkıntısı çekmemek için sınırsız interneti tercih etmeye başladılar.

İnternet Kotası Nedir?

İnternet kotası, ücret karşılığında belirlenen internet indirme sınırıdır. Bu sınırı ulaştığınızda internet erişiminiz kesilecektir. İnternet indirme sınırı kavramında bahsi geçen indirme kelimesi, sadece sizin indir butonuna basarak resim, video vb. direkt indirmeleri kapsamamaktadır. Örneğin, mesajlaşma uygulamaları üzerinden bir mesajı görmeniz bile internet indirme işlemine girmektedir.

İnternet kotası yöntemlerinden bir diğeri adil kullanım kotasıdır. Fiyat karşılığında belirlenen kotaya gelindiğinde internet bağlantınız tamamen kesilmez, internet hızınız düşürülür. Adil kullanım kotası sınırsız internet fiyatları 2020 için en çok etki eden etmendir.

ADSL ve VDSL Nedir?

Sınırsız internet fiyatları 2020 araştırması yapıldığında en fazla karşınıza çıkacak iki terim ADSL ve VDSL’dir. ADSL, İngilizce dilinde Asymmetric Digital Subscriber Line kelimelerinin baş harflerinden gelmektedir. Asimetrik sayısal abone hattı anlamına gelen ADSL, internet bağlantısı sağlamak için en fazla kullanılan bağlantı tekniğidir. İnterneti telefon kabloları aracılığıyla bağlar.

VDSL ise İngilizce very-high-bitrate Digital Subscriber Line kelimelerinin kısaltmasıdır. ADSL ile aynı bağlantı yöntemini kullanır ama daha hızlı internet bağlantısı sunar. VDSL, ADSL’e göre 5 kat daha fazla indirme (download) ve 10 kat daha fazla yükleme (upload) hızı sunmaktadır.

Sınırsız İnternet Fiyatları 2020 Ne Kadardır?

Sınırsız internet fiyatları adil kullanım kotasından elde edilecek indirme hızına göre değişmektedir. İnternet sunucu hizmeti sağlayan firmalar belirledikleri taahhütlere göre fiyatları şekillendirmektedir.

Türk Telekom’da internet tarifeleri;

  • 57,90 TL’den başlayıp 87,90 TL’de sonlanmaktadır.

Vodafone ADSL paketleri;

  • ilk 6 ay 34,90 TL’ den başlayıp 50 ilk 6 ay 49,90 TL olarak sonlanmaktadır. İlk 6 aydan sonra fiyatlarda 30 TL ile 55 TL arası zam yapılmaktadır.

Piyasada bulunan diğer şirketlerin fiyatları ise bu iki firmanın fiyatlarıyla aynı bantta seyretmektedir. Sadece arada kampanya farkları vardır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz