Skype Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Skype Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
18-03-2021 - Teknoloji - Skype

Skype, internet aracılığıyla sesli ve görüntülü görüşme yapabileceğiniz bir uygulamadır. Skype kişi ekleme nasıl yapılır öğrenerek konuşmak istediğiniz kişileri Skype ağınıza ekleyip görüşmeye başlayabilirsiniz. Ekledikten sonra Skype hesabı olan herkesle istediğiniz gibi görüşme şansınız vardır.

Skype’ın sesli ve görüntülü konuşmanın yanı sıra ekran paylaşımı yapabilme, anket yayınlama gibi özellikleri iş dünyasında Skype’ın kullanımı artırıyor. Toplantılarda ve resmi görüşmelerde en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olmasını sağlıyor.

Skype Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Skype’ta bir kişiyi bulup eklemek zor bir şey değildir. Kolayca istediğiniz kişiyi ekleyebilirsiniz. Sadece sizi engelleyen kişileri ekleyemezsiniz. Bu kişiler sizinle görüşmek istemediği için hem ekleyemezsiniz hem de mesaj atamazsınız.

Skype kişi ekleme şu şekilde yapılır:

 

  • Mobil veya masaüstü Skype uygulamasını açın.
  • Uygulama açıldığında açılan ana ekranda bulunan arama kutucuğuna eklemek istediğiniz kişinin adını yazın. Adını kullanarak bulamazsanız e-posta adresi ile arama yapabilirsiniz.
  • Eklemek istediğiniz kişiyi bulduktan sonra profiline tıklayarak “kişi listesine ekle” diyebilirsiniz. Kişi listesine eklediğinizde isteğiniz beklemede olur. İstek attığınız kişi kabul ettikten sonra Skype arkadaşınız haline gelir.

Skype’ta bir kişiyi eklemek bu kadar kolaydır. İsterseniz istek atmadan direkt mesaj atabilirsiniz. Bunun için yukarıda yazan ilk iki adımı takip edin. Ardından üçüncü adıma gelince kişinin profiline tıklayıp “mesaj gönder” deyin. Böylece sohbet ekranı açılacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz