Spotify Free Nedir?

Spotify Free Nedir?

Jabrayilov

Müzik dinlemek deyince hemen akla gelen Spotify oldukça popüler bir uygulamadır. Spotify Free ise bu uygulamayı kullanabilmeniz için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biriyken, birçok kişi bunun ne olduğunu bilmiyor. Bu yazımızda detaylı bir şekilde Spotify Free nedir açıklayacağız.

Spotify Free Nedir?

Spotify Free, uygulamaya para ödemek istemeyen kullandıkları hesap türüdür. Eğer uygulamaya para öderseniz Spotify Premium hesabına sahip olursunuz ve Premium olmanın avantajlarından faydalanırsınız. Premium olmak daha avantajlıyken Spotify Free kullanıcı sayısı Spotify Premium kullanıcı sayısından çok daha fazladır. Fazla olmasının sebebi ise kullanıcılara sunduğu özelliklerdir. Gelin hep beraber hangi özelliklere sahip olduğuna bakalım.

Spotify Free Özellikleri Nedir?

Spotify’da sevdiğiniz şarkıları, müzikleri, podcastleri istediğiniz gibi dinleyebilirsiniz. Sevdiğiniz şarkılardan kendinize özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Uygulamada yer alan diğer çalma listelerini de dinleyebilirsiniz. Eğer Spotify Free kullanıyorsanız tüm bunlara sahip olursunuz ancak canınızı sıkabilecek tek bir nokta vardır. Çalma listesinde belli sayıda şarkıyı geçebilirsiniz. Geçiş hakkınız bittiğinde mecburen çalan şarkıyı dinlemek zorunda kalırsınız. Sevmediğiniz bir şarkıysa o birkaç dakikanın bitmesi çekilmez olacaktır.

Premium’a özel olan mobil veriden tasarruf etme özelliği artık Free plan sahiplerinin de kullanımına sunuldu. Ayarlara giderek data saver özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Free’den Premium’a geçmenizi düşündürtecek diğer bir durum ise reklamlardır. Şarkılar arasında geçme özelliği olmayan Spotify reklamları çıkmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz