Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Jabrayilov
01-06-2021 - Teknoloji - Spotify

Sevilen müzik uygulamasının kullanıcıları Spotify ne kadar internet yer diye merak ediyor. Çevrimiçi müzik deneyiminden yararlanırken bir anda tüm internetin bitmiş olduğunu görmek kimsenin yaşamak isteyeceği bir durum değildir.

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify ne kadar internet yer belirlemek için incelenmesi gereken pek çok durum vardır. Müziğin kalitesi, süresi gibi birçok farklı etken harcanan internet miktarını artırır. Spotify’da üç farklı müzik kalitesi bulunuyor. Bunlar; normal, high ve extremedir. Normal kalitedeki bir şarkı yaklaşık 2 MB internet harcarken; aynı şarkıyı high kalitesinde 3,5 MB’a, extreme kalitesinde ise 7,5 MB’a dinlersiniz. Gördüğünüz gibi normalden extreme 5,5 MB’lık bir fark vardır.

Saatlik bazda düşündüğümüzde 40 MB ile 150 MB arası internet harcanır. Her gün bir saat Spotify dinlediğinizde ayda 1,5 GB civarında internet harcayabilirsiniz. Dediğimiz gibi müziğin kalitesi, müzik indirmeniz gibi şeylerden dolayı 1 ay içinde Spotidy 1,5 GB ile 4,5 GB arasında internet yer.

Spotify’da internet kullanımını azaltmak için data saver özelliğini kullanabilirsiniz. Data saver daha az görüntü gösterip ses kalitesini düşürerek internet kullanımını azaltır. Data saver açmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Spotify uygulamasını açıp ana sayfaya gelin.
  • Ana sayfadan ayarlara geçin.
  • Ayarlardan ‘Data Saver’ı açın.

Açtıktan sonra mobil veri kullanımınız ciddi oranda azalacaktır. Bunun gibi daha birçok yöntem ile Spotify internet harcamasını azaltabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz