Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Jabrayilov
03-06-2021 - Teknoloji - Spotify

Spotify’da şarkılarınız yer alıyorsa Spotify ne kadar kazandırıyor diye merak edebilirsiniz. Spotify müzik eserlerini platformu bünyesinde yayınladığı eser sahiplerine belli bir ücret ödemektedir. Bu ücret çok dinlenene müziklerde büyük sayılara ulaşırken az dinlenen eserler çok fazla para kazanamamaktadır.

Müzisyenler için Spotify güzel bir ek gelir kaynağı olarak görülebilir. Milyonlarca kişi Spotify kullanarak müzik dinlemektedir. Birilerinin çalma listelerinde yer alan şarkılar sürekli olarak sahibine para kazandırır. Peki, Spotify ne kadar kazandırıyor?

Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Spotify, eserlere yaptığı ödemeleri dinlenme başına hesaplıyor. Bir eser, birileri tarafından dinlendikçe sürekli olarak para kazandırıyor. Spotify, eser sahiplerine her 1 dinleme başına 0,0005 dolar para ödemektedir. Bir eser 1.000 defa dinlendiğinde 5 dolar, 1.000.000 defa dinlendiğinde 5.000 dolar kazandırır.

Açıkça görüldüğü gibi az dinlenen eserler çok komik rakamlar kazanırken popüler eserler hiç fena sayılmayacak paralar kazanmaktadır. Peki, daha fazla nasıl kazanabileceğinizi hiç merak ettiniz mi?

Spotify Daha Fazla Para Nasıl Kazanılır?

Spotify, çok dinlenen müziklere oldukça iyi rakamlarda paralar kazandırıyor. Ödemeyi dolarla yapması sebebiyle kazanılan para Türkiye şartlarında daha da değerleniyor. Spotify’da daha fazla para kazanmanın sırrı çalma listelerinden geçiyor. Popüler çalma listelerinde yer alan her şarkı milyonlarca hatta milyarlarca defa dinleniyor. Eğer çalma listesi sahipleriyle görüşerek eserinizi listelerine eklemesini isteyebilirsiniz. Böylece dinlenme sayısında ciddi artışlar yaşarsınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz