Spotify Ödeme Yöntemi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Ödeme Yöntemi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
03-06-2021 - Teknoloji - Spotify

Spotify ödeme yöntemi değiştirme aboneliğinizi iptal etmeden yalnızca abonelik bedelinin tahsilat biçimini değiştirmenize yarayan işlemdir. Spotify’da birçok ödeme yöntemi mevcuttur. Artık kullanmak istemediğiniz bir yöntemi kolayca başka bir yöntemle değiştirebilirsiniz. Bu konuda oldukça esnek davranan Spotify, kullanıcılarını memnun eden bir tavır takınmaktadır.

Spotify Ödeme Yöntemi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify’ın ödeme yöntemi seçenekleri çok çeşitlidir. Hem banka, sanal pos gibi anlaşmalı firma sayısın çoktur hem de abonelik planları farklı farklı ödemeler barındırmaktadır. Aylık ödeme, 3 aylık ödeme yapma gibi yöntemler mevcuttur. Kredi kartı, banka kartı, ön ödemeli kart gibi durumların da mevcut olması tam bir kafa karışıklığı yaratabilir.

Birçok ödeme yöntemi var diye ödeme yönteminizi değiştirmekten çekinmemelisiniz. Gayet basit bir şekilde bir yöntemden diğerine geçiş yapabilirsiniz. Spotify ödeme yöntemi değiştirme şu şekildedir:

  • Öncelikle tarayıcınızdan Spotify’ın sitesine gidin.
  • Sağ üst köşede yer alan menüyü açıp ‘oturum aç’ seçeneğine tıklayın.
  • Bilgilerinizi doğru bir şekilde yazarak oturumunuzu açın.
  • Ödeme planınızı açın. Planın altında yer alan ödeme yöntemi ifadesinin yanındaki ‘güncelle’ butonuna tıklayın.
  • Var olan seçenekler arasından yeni ödeme yönteminizi seçin.
  • Değişiklikleri kaydederek işleminizi sonlandırın.

Ödeme yöntemi değişikliği bir sonraki fatura döneminizden itibaren geçerli olmaya başlayacaktır. Yeni fatura tarihinizde ödemenin nasıl gerçekleştiğini takip etmelisiniz. Eğer hala eski yöntem geçerli ise Spotify müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz