Spotify Ortak Çalma Nedir?

Spotify Ortak Çalma Nedir?

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Spotify

Spotify birbirinden farklı müzik tarzlarıyla günümüzün en çok sevilen uygulaması. En çok sevilen özelliklerinden olan Spotify ortak çalma sayesinde arkadaşlarınızla ortak zevklerle oluşturduğunuz çalma listelerinin linkini paylaşabilir, aynı anda aynı şarkıları dinleyebilirsiniz. Üstelik bu işlem için Premium üyeliğe sahip olmanıza gerek yok.

Spotify Ortak Çalma Listesi Mobilde Var Mı?

Spotify ortak çalma listesini uygulamanın hem mobil hem de PC sürümünde kolayca kullanabilirsiniz.

Hesabınız üzerinden çalma listesi oluşturabilirsiniz ya da daha önceden oluşturulan çalma listelerini beğenerek kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Ancak eklediğiniz bu listeler bütünüyle size ait olmaz, ortak çalma listelerinde arkadaşlarınız da listeye şarkı ekleyebilir ve listeden şarkı çıkartabilir.

Spotify Ortak Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Bu işlem bilgisayar ve telefon ortamlarında aynı şekilde yapılmaktadır ancak görünüm farkı oluştuğundan bazen çözmesi zor olabiliyor. Öncelikle masaüstü uygulamasından nasıl oluşturulduğunu anlatacağız.

  1. Spotify uygulamasını açın ve kitaplığınıza tıklayın,
  2. Ortak çalma listesine eklemek istediğiniz çalma listenizin üzerine tıklayın,
  3. Açılan pencerede yeşil renkli çal butonunun yanında 3 noktaya tıklayın, 
  4. Ortak Çalma Listesi olarak belirleyin ve alttaki paylaş butonu ile arkadaşlarınızla linkini ya da QR kodunu paylaşın.

Spotify Ortak Çalma Listesi QR Kod ile Nasıl Bulunur?

Ortak çalma listenizi paylaşırken QR kod seçeneğini görürsünüz. Birçok kullanıcı sevdiği şarkıların QR kodlarını dövme olarak yaptırmaya bile başladı. Bu QR kodunu taratmak içi;

  • Spotify üzerinde arama butonuna tıklayın ve sağ tarafta gördüğünüz kamera iconuna tıklayın,
  • Kamera kullanım iznini verdikten sonra arkadaşınızın sizlere gönderdiği ekran görüntüsünü taratın ve kitaplığınıza ekleyin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz