Spotify Podcast Önerileri

Spotify Podcast Önerileri

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Spotify

Podcast dinlemek en az müzik dinlemek kadar popüler son zamanlarda. Bu sebeple hazırladığımız Spotify podcast önerileri listesi ne dinlesek diye düşünenler için güzel başlangıçlar sağlayacaktır.

Spotify Podcast Önerileri

Spotify, birçok kişi tarafından belki de sadece bir müzik platformu olarak biliniyor olabilir. Fakat Spotify podcast dinlemek açısından da oldukça işlevsel ve çok iyi yerli ve yabancı podcast yayınları bulunduruyor. 

Podcast, kabaca, hemen hemen her zaman dizi şeklinde devam eden ses kayıtları olarak tanımlanabilir.

Birçok farklı kategoriden oluşan 5 adet spotify podcast önerileri listesi:

 

  • Zihnimin Kıvrımları
  • Nereden Başlasam
  • Fularsız Entellik
  • Kendine İyi Davran
  • Merdiven Altı Terapi

Spotify Podcast Önerileri Listesi

Dilerseniz şimdi bu podcast yayınlarının detaylarını inceleyelim. Listemizde olmayan O Tarz Mı, Podcestia, Mitolojika ve KALT’ın Podcasti gibi yayınlara da mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Zihnimin Kıvrımları

Zihnimin kıvrımları, Serdar Kuzuloğlu tarafından üretilen bir podcast serisi. Kuzuloğlu, bu seriye pandemi döneminde başladı ve yayınlarını her hafta düzenli olarak yaptı. Zihnimin Kıvrımları, toplam 14 bölümlük bir seri. 

Serdar Kuzuloğlu seçtiği bir konuyu irdeliyor her yayınında ve bunu da örnek kitaplarla süslüyor. Her konuya ait kitap listesiyle çıkıyor dinleyenlerin karşısına. Dinlemesi hem çok keyifli hem de öğretici.

Nereden Başlasam

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu tarafından oluşturulan bir seri olan Nereden Başlasam’da farklı disiplinlerde alanlarında uzman kişilerle yapılan söyleşiler bulunuyor. Uzmanlardan alanlarıyla ilgili konularda temel bilgiler ve okuma önerileri alınıyor.

Fularsız Entellik

Ekşisözlük yazarı Immanuel Tolstoyevski’nin oluşturduğu bir podcast serisi. Birçok farklı konuyu ele alıyor. Bu podcast yayınını dinlerken hem öğrenecek hem de eğleneceksiniz. 

Kendine İyi Davran

Klinik Psikolog Beyhan Budak tarafından yayımlanan bir podcast serisi. Aslında Beyhan Budak, Youtube’da zaten psikolojiyle ilgili güzel içerikler üretmekteydi. Daha sonra benzer içerikleri Spotify’a da taşıdı.

Günlük hayattaki problemlerin nedenini öğrenmek, sorunları halletmek ya da olanları daha iyi anlamak için dinlenmesi gereken bir seri.

Merdiven Altı Terapi

Deniz Dülgeroğlu tarafından hazırlanan bu seride herkesin merak ettiği günlük konular ele alınıyor. Kendi hayatından da örnekler vererek bazı şeylerin üstesinden nasıl gelineceğini çok eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz