Telegram Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Telegram Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Jabrayilov

Son zamanların trend haberleşme uygulaması  Telegram, bilgisayarda da kullanılabiliyor. Telegram bilgisayara indirme işleminin ardından diğer cihazlarınızla senkronize bir biçimde Telegram’ı kullanabilirsiniz. 

Telegram’ı bilgisayarınıza indirdiğinizde telefonunuzdan yaptığınız görüşmeler silinmez. Aynı görüşmelere bilgisayarınızdan devam edebilirsiniz. Böylece her yerde erişilebilir hale gelirsiniz. Bilgisayarda Telegram kullanmak için cep telefonunuzda Telegram’ın açık olmasına gerek yoktur. İsterseniz sadece bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Adım Adım Telegram Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Telegram’ı bilgisayarınıza indirmek için yapmanız gerekenler herhangi bir uygulamayı indirirken yaptıklarınızdan farksızdır. Birkaç dakika içerisinde Telegram’ı bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek Telegram bilgisayara indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İndirme adımları şu şekildedir:

 

  • Buraya tıklayarak Telegram’ın resmi indirme sayfasına gidin. 
  • Eğer bilgisayarınız Windows işletim sistemine sahipse “Windows için Telegram’ı edinin” butonuna tıklayarak uygulamayı indirmeye başlayın.
  • Bilgisayarınız Windows değilse ekranda yer alan “Tüm platformları göster” yazısına tıklayın. Bu yazıya tıkladığınızda macOS ve Linux işletim sistemi için indirme butonları da görünmeye başlar. Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan butona tıklayarak indirmeye başlayın.

Telegram bilgisayara indirme işlemi bu kadardır. Bundan sonra yapmanız gereken şey uygulamanın kurulumunu gerçekleştirmektir. İndirme adımlarımızda Telegram’ın resmi web sitesini kullanmanızı tavsiye ettik. Uygulamayı kullanırken sorun yaşamak istemiyorsanız resmi kaynağı kullanın, farklı yerlerde Telegram barındırdığı iddia edilen dosyaları indirmeyin.

Telegram Bilgisayara Nasıl Kurulur?

Telegram bilgisayara indirme işleminin ardından kurulumunu yapıp uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Telegram’ı bilgisayarınıza kurmak için indirmiş olduğunuz “.exe” uzantılı dosyaya çift tıklayın. Ardından “çalıştır” komutuna tıklayın. Bunları yaptığınızda Telegram kurulacaktır ve Telegram ikonu masaüstünüzde görünmeye başlayacaktır.

Telegram uygulamasını açtığınızda kaydolabilirsiniz veya oturumunuzu açabilirsiniz. İsterseniz ekranda çıkan “Türkçe olarak devam et” ifadesine tıklayarak uygulamayı Türkçeleştirebilirsiniz. Ardından telefon numaranızla oturumunuzu aktif hale getirin.

Telegram bilgisayara indirme ve kurma oldukça kolaydır. Anlattığımız her şeyi uyguladığınızda sorun yaşamadan indirip kurmuş olursunuz. Artık cihazınızdan Telegram kullanan kişilerinizle mesajlaşabilirsiniz. Telegram’ın var olan tüm özelliklerini bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz