Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
25-03-2021 - Teknoloji - Telegram

Telegram uygulaması çeşitli dilleri destekler. Telegram dil değiştirme işlemiyle uygulamanın desteklediği tüm dilleri kullanabilirsiniz. Eğer uygulamada henüz yeniyseniz varsayılan dil İngilizce olarak ayarlanmış olabilir.

Telegram’ı Türkçe kullanmak için kolayca dil ayarlarını değiştirebilirsiniz. Uygulamanın dilini Türkçe yaptıktan sonra daha rahat kullanabilirsiniz. Uygulamayı kendinize göre özelleştirmeniz en samimi ve kolay kullanım deneyimini size yaşatacaktır.

Adım Adım Telegram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Telegram dili en fazla uygulama ilk indirildiğinde değiştiriliyor. Uygulamada ilk defa oturum açan kullanıcılar “Türkçe olarak devam et” ifadesini görmeyip tıklamayı unutabiliyor. Unuttukları için de Telegram İngilizce olarak hizmet veremeye başlıyor.

Siz de bu ve benzeri sebeplerden dolayı uygulamanın dilini değiştirmek isteyebilirsiniz. Telegram’da dil değiştirmek sanıldığı gibi zor değildir. Basit birkaç adımı takip ederek kolayca değiştirebilirsiniz. 

Telegram dil değiştirme şu şekilde yapılır:

 

  • Öncelikle Telegram uygulamasını açın ve ana menüye gelin.
  • Ekranın sol üst köşesinde Telegram yazısının yanında bulunan “alt alta üç çizgi” işaretine tıklayın.
  • Açılan menüden profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Yeni açılan ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda, ayarla başlığı adı altında “Dil” yazığını görürsünüz. Dile tıklayın.
  • Dil kısmında Telegram’ın desteklediği tüm diller görünür. Bu diller arasından aradığınız dili bulup üzerine tıklayın. İstediğiniz dili bulmakta zorlanıyorsanız üstte bulunan arama çubuğuna dili yazıp aratabilirsiniz.

Telegram dil değiştirme işlemi bu kadardır. Artık siz de uygulamayı istediğiniz dilde kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz