Telegram Durum Nasıl Paylaşılır?

Telegram Durum Nasıl Paylaşılır?

Jabrayilov

WhatsApp’ın kullanıcılardan istediği gizlilik sözleşmesini kabul etmek istemeyen kullanıcılar benzer uygulamalara geçti. Telegram’a geçen kullanıcılar, Telegram durum paylaşma özelliği olup olmadığını araştırmaya başladı. WhatsApp’ta kullanıcıların çok sık kullandığı durum özelliğinin Telegram’da nasıl kullanılacağı herkesin gündemine girdi.

Siz de Telegram’a yeni geçtiyseniz durum nasıl paylaşılır diye merak edebilirsiniz. Bu yazımızda Telegram ve durum konusunda bilmeniz gereken her şeyi aktaracağız.

Telegram Durum Paylaşma Özelliği Var Mı?

Paylaşıldıktan 24 saat sonra kendi kendine silinen paylaşımlara WhatsApp’ta durum denilmektedir. Durumların bu kadar sevilmesinin sebebi insanların yaptıkları şeyler hakkında tüm insanları kapsayacak paylaşımda bulunabilmesidir. Durum paylaşmaya alışmış olan kullanıcılar Telegram’a geçiş yaptıklarında özelliği aramaya başlamışlardır.

Telegram durum paylaşma özelliği bulunmuyor. Telegram Türkiye’nin resmi sitesinde, şu an bu özelliğin bulunmamasının ilerde olmayacağı anlamına gelmediği belirtilmiştir. Bu açıklamadan yola çıkarak Telegram yakında durum paylaşma özelliğini bünyesine dahil edebilir diyebiliriz.

Telegram’da yapılan her güncelleme kullanıcılara anlık bildirimlerle iletilir. Bu bildirimleri takip ederek durum (story) özelliği eklendiğinde haberdar olabilirsiniz.

Telegram Özellikleri

Telegram durum (story) paylaşımı özelliği olmaması kötü bir uygulama olduğu anlamına gelmiyor. Telegram’ın kendine göre kullanıcılar tarafından beğenilen pek çok özelliği vardır. Genel olarak Telegram özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Telegram’ı birçok cihazdan aynı anda kullanabilirsiniz.
  • Kurmuş olduğunuz gruplara 200.000 kişi olana kadar birilerini ekleyebilirsiniz.
  • Grup aşırı kalabalıklaşırsa Telegram kanalı açabilirsiniz. Telegram kanalına yöneticiler atayarak yayın akışı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Uçtan uca şifreli sesli aramalar gerçekleştirebilirsiniz.
  • Mesajlaşmada kullanabileceğiniz haraketli GIF’ler ve çıkartmalar vardır.
  • Telefon numaranızı yalnızca istediğiniz kişiler görebilir.
  • Uçtan uca şifreleme kullanılan gizli sohbet özelliği vardır. Gizli sohbette isterseniz mesajların belirli bir süre sonra kendini imha etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü arama özellikleri mevcuttur.
  • Eğer geliştiriciyseniz Telegram’da bot oluşturarak sohbetinize sahil edebilirsiniz. Botlar Telegram tarafından yaratılıp size verilmez sizin kendi kendinize kodlamanız gerecektir.

Telegram durum paylaşma özelliğinin olmaması bir eksiklik olarak görülebilir ancak kullanıcıların isteklerini yerine getirmek isteyen Telegram ekibi bu özelliği en kısa sürede platforma dahil edecektir. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz