Telegram Mesajın Okudunuğunu Nasıl Anlarım?

Telegram Mesajın Okudunuğunu Nasıl Anlarım?

Jabrayilov

Mesajlaşma uygulamalarında karşı tarafında mesajınızı okuduğuna dair bazı işaretler vardır. Telegram mesajı okunduğunu anlamanız için belirli başlı işaretler bulunur. Bu işaretler sayesinde mesajlarınızın iletildiğini, okunduğunu takip edebilirsiniz.

Telegram mesajın okunduğunu anlamak sizin için önemli olabilir. Eğer mesajınız okunduysa bir cevap bekleyebilirsiniz. Önemli bir mesaj attıysanız ve mesajınız hala okunmadıysa farklı yollardan iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Bu ve benzeri durumlar için mesajın okundu bilgisi önemlidir.

Telegram Mesajın Okunduğunu Nasıl Anlarım?

Telegram’da bir mesaj attığınızda mesajın iletildiği ve okunduğu anlar Telegram tarafından tutulur. Mesajınız okunduğunda bu konuda sizi bilgilendirir. Telegram mesajın okunduğunu mesajın yanındaki tiklerden anlayabilirsiniz. Eğer mesajınızın yanında tek tik varsa mesajınızın karşı tarafa iletildiği anlamına gelir.

Mesajınızın yanında iki tik varsa mesajın okunduğu anlamına gelir. Telegram’da bir kişi sohbete görüntülediği anda mesajın yanındaki tik sayısı ikiye çıkar. Uygulamaya girip aktif olmasına rağmen sizle olan ortak sohbet bölmesine girmezse mesajınız okunmamış sayılır. Okunmuş olması için sohbete girilmesi şarttır.

Bir gruba mesaj attığınızda mesajınız gruptaki herhangi biri tarafından okunduğunda yanındaki tik sayısı ikiye yükselir. Yani mesaj okunmuş olur. Gruptaki herkesin mesajı okuyup okumadığını ise bilemezsiniz.

Mesajınızın yanında tik işaretleri yerine küçük bir saat ikonu görebilirsiniz. Saat ikonu mesajınızın gönderiliyor olduğunu ifade eder. Mesaj iletildiği anda saat ikonu gider ve yerine tek tik işareti görülür.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz