Telegram Tek Tik Ne Demek?

Telegram Tek Tik Ne Demek?

Jabrayilov

Telegram’da mesajlaşırken metnin tik işaretleri olur. Telegram tek tik ne demek, çift tik ne demek diye merak etmiş olabilirsiniz. Bunu merak etmeniz çok doğal çünkü bu tikler mesajınızın durumu hakkında bilgi veriyor. Tiklere bakarak mesajınız karşı tarafa gitti mi, karşı taraf bu mesajı gördü ü anlayabilirsiniz.

Telegram Tek Tik Ne Demek?

Telegram üzerinden birisine mesaj gönderdiğinizde mesajın yanında tik işaretleri oluştuğunu görmüşsünüzdür. Bir mesaj gönderildiğinde yanında ilk önce tek tik oluşur. Telegram tek tik, mesajınız cihazınızdan Telegram sunucularına gönderildi demektir.

Burada birçok kişinin karıştırdığı küçük bir detay vardır. Popüler olan başka mesajlaşma uygulamalarında tek tik mesajın karşı tarafa iletildiği anlamına gelir. Halbuki Telegram’da tek tik bu anlama gelmemektedir. İnsanlar Telegram’ı birden çok cihazda kullanabildiği için mesajın iletildiği bilgisi tam olarak tayin edilememektedir. Bu nedenle tek tik mesajın karşı tarafa iletildiği anlamına gelmez, sadece Telegram sunucularına iletilmek üzere başarıyla kaydedildiği anlamına gelir.

Telegram Çift Tik Ne Demek?

Telegram tek tik işareti sonra çift tike dönüşür. Telegram çift tik ise mesajın okunduğu anlamına gelir. Yani çift tik oluştuysa mesaj, sohbetteki diğer kişi tarafından görüntülenmiş demektir. Çift tik konusunda kafa karıştırıcı noktalardan birisi ise grup mesajlaşmalarıdır.

Bir gruba mesaj gönderdiğinizde mesajı herkes gördüğünde değil, bir kişi bile gördüğünde çift tik oluşur. Bu nedenle çift tik oldu diye herkesin mesajınızı okudu sanmayın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz