Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Jabrayilov

Telegram’da istediğiniz kişileri engelleyerek size ulaşmasının önünü kesebilirsiniz. Tabi ki başkaları da sizi istedikleri an engelleyebilir. Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını bu yazımızda anlatacağız.

Telegramda engellendiğinizi anlamanızı yarayacak bazı durumlar vardır. Bu durumları gözlemlediğinizde engellendiğinizin farkına varabilirsiniz.

Telegramda Engellendiğinizi Anlamanın Göstergeleri

Telegram’da bir kişiye mesaj gönderdiğinizde mesajın yanında tek tık olur. Eğer mesaj gönderdiğiniz kişi tarafından okunursa mesajın yanındaki tık sayısı ikiye çıkar. Eğer bir kişi sizi engellediyse mesajlarınız ona gitmez bu nedenle mesajın yanındaki tık sayısı hiçbir zaman ikiye çıkmaz. Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız tık sayısındaki değişimleri gözlemlemelisiniz.

Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegramda engellendiğinizi anlamanın en kolay yolu arama yapmaktır. Eğer bir kişiyi Telegram üzerinden aramaya çalıştığınızda bağlantı kurulmadan arama kapanıyorsa engellenmişsiniz demektir. Sesli veya görüntülü arama fark etmeksizin aramalarınızın bağlanmadığı kişi sizi engellemiştir. Farklı sorunlardan ötürü aramalarınız iletilemiyor olabilir. Bu nedenle farklı zaman dilimlerinde birkaç defa aramaya çalışmanızı tavsiye ederiz.

Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun bir diğer cevabı da biyografilerin görünmez hale gelmesidir. Telegram’da her kullanıcının profilinde biyografi kısmı vardır. İsteyen herkes bu kısma bir şeyler yazabilir. Eğer bir kişinin biyografisini önceden görüntüleyebiliyorken şu anda görüntüleyemiyorsanız engellenmişsiniz demektir.

Bir sohbete girdiğinizde ekranın üst kısmında, kullanıcı adının altında son görülme tarihi yazar. Eğer bir kişinin son görülmesinde “çok uzun zaman önce” yazıyorsa engellenmiş olabilirsiniz. Karşınızdaki kişi Telegram kullanmayı bıraktıysa engellenmediğiniz anlamına gelir; bu ihtimal dışındaki tüm ihtimallerde engellenmişsiniz demektir.

Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusu için kontrol edebileceğiniz göstergeler böyledir. Sizi kimin engellediği Telegram tarafından direkt olarak paylaşılmaz. Bu nedenle yukarıda anlattığımız durumları tek tek incelemelisiniz.

Telegram Nedir?

Telegram, sesli, görüntülü ve yazılı olarak kullanıcılar ile iletişim kurabileceğiniz haberleşme uygulamasıdır. Uygulamayı webden, bilgisayarınızdan ve cep telefonunuzdan aynı anda kullanabilirsiniz. 200.000 kişiye varan gruplar oluşturarak geniş kitlelerle aynı anda haberleşebilirsiniz.

Uygulamaya telefon numarası ile kayıt olunur ancak telefon numaranızı başka kişilere verilmeden görüşme yapabilirsiniz. Yani telefon numaranızı diğer Telegram kullanıcılarından gizleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz