Trendyol Teslimat Noktası Nedir? Teslimat Noktası Kampanyası

Trendyol Teslimat Noktası Nedir? Teslimat Noktası Kampanyası

Jabrayilov

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, kargo teslimatını hızlandırmak için hayata geçirmeye başladığı Trendyol teslimat noktası projesini duyurdu. Bu sayede kargoları daha erken teslim etmeyi ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

Trendyol Teslimat Noktası Nedir?

Teslimat noktası birçok kargonun ortak bir şekilde bırakıldığı kilitli kutulardan oluşan düzenektir. İnsanlar teslimat noktalarına gidip sipariş numaralarını girerek kargolarını teslim alabiliyorlar. PTT Kargo’nun hali hazırda bazı şehirlerde kullanmış olduğu bu sisteme, Trendyol’da başlayacak.

Kargolar eve teslim edilecekken kargo personelleri gün içerisinde tek tek evleri ziyaret ediyorlar; bu da kargonun teslim edilme süresini uzatıyor. Kargo merkezine gelmiş olan bir ürün en erken ertesi gün dağıtılabiliyor veya bu süre daha da uzuyor.

Teslimat noktaları sayesinde tüm kargolar kısa sürede gelip yerlerine yerleştirilecek ve güvenle sahiplerinin gelip almasını bekleyecekler.

Trendyol Teslimat Noktası Kampanyası Nedir?

Trendyol müşterilerini teslimat noktasına yönlendirmek için kampanya düzenliyor. Ürün sipariş ederken teslimat adresi olarak ev, iş yeri gibi özel adresler yerine teslimat noktalarından birini seçen müşterilere anında 20 TL indirim uyguluyor.

Kargo otomatı olarak da adlandırılan teslimat noktasının en büyük avantajı ise alıcının kargoyu istediği gün ve saatte alabilme imkanı olmasıdır. Yani artık “kargo gelmiş ben evde yoktum” gibi söylemler yavaş yavaş tarih oluyor.

Durumdan memnun olan Trendyol yetkilileri şu ana kadar 2500 teslimat noktası kurduklarını, yıl sonuna kadar bu sayıyı 5000’e çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz