Twitch Donate Nasıl Atılır?

Twitch Donate Nasıl Atılır?

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Twitch

PayPal Türkiye’den yasaklandıktan sonra Twitch donate nasıl atılır tam bir muamma haline geldi. İnsnalar sevdikleri izleyicilere donate atmak istiyor ancak nasıl yapacağını bilmiyor. Türk Twitch izleyicileri merakla nasıl donate atabileceklerini araştırıyor.

PayPal’ın Türkiye’de yasaklanmasının ardından Twitch yayıncıları, izleyicilerin kendilerine donate atabileceği yan platformları kullanmaya başladı. Bu platformlar sayesinde izleyiciler donate atabiliyor. Bu yazımızda bağış yapmayı sağlayan platformların hangileri olduğundan ve nasıl bağış yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Twitch Donate (Bağış) Nasıl Atılır?

Sevdiğiniz Twitch yayıncılarına donate atmanızı sağlayan pek çok platform bulunuyor. Donate atmadan önce bu platformlarda hesap açıp hesabınıza para yüklemeniz gerekir. Para yüklemeden kimseye bağış atamazsınız. Yaptığınız bağışı geri alma gibi bir durum yoktur. Bu nedenle bağış yaparken yazdığınız miktara dikkat etmelisiniz, aksi taktirde üzülebilirsiniz. 

Donate atma ile ilgili ön bilgiyi verdiğimize göre hep beraber donate nasıl atılır adım adım inceleyelim. Twitch donate atma şu şekilde yapılır:

 

  • Öncelikle bağış yapacağını Twitch yayıncısının profilinde yer alan bağış linkine tıklayın. Her yayıncı profilinde bağış yapmanızı kolaylaştıracak bir link bulundurur.
  • Ardından linki takip ederek bağış yapacağınız platforma gidin.
  • Bağış platformunda hesabınız varsa oturum açın eğer hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturun.
  • Sonra kredi veya banka kartınızı kullanarak hesabınıza para yükleyin. Eğer hesabınızda para varsa bu adımı atlayabilirsiniz.
  • Bağış yapmak istediğiniz yayıncının sayfasında olduğunuzdan emin olun. Eminseniz bağış yapmak istediğiniz miktarı girin, ekranda görünecek olan isminizi yazın, mesajınızı ekleyin ve “destekle” butonuna tıklayın.

Bu platformlar sizden aldığı bağışları Twitch yayıncılarına iletir. Bağış yaptıktan sonra ekranda isminiz ve bağış mesajınız görünür. Böylece yayını izleyen herkes sizin bağış yaptığınızı görür.

Twitch Donate Atma Siteleri

Twitch donate atma için oluşturulmuş farklı farklı siteler mevcuttur. Bazı ünlü Twitch yayıncılarının kullandıkları bağış siteleri şöyledir:

 

  • streamelemts.com
  • bynogame.com
  • foxngame.com
  • oyunfor.com
  • oyunone.com

Tüm Türk Twitch yayıncıları artık bu platformları kullanmaktadır. Sevdiğiniz yayıncılar farklı platformlar kullanıyorsa birden fazla siteye üye olmanız gerekebilir. Genellikle Twitch yayıncılarının bir çok sitede bağış sayfası olur. Zorluk çekmeden onları bulabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz