Twitch Renkli Yazma Nasıl Yapılır?

Twitch Renkli Yazma Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Twitch

Twitch, milyonlarca kullanıcının her gün içeriklerini dünyayla paylaşmalarını sağlayan bir platformdur ve pek çok havalı özelliğe sahiptir. Twitch renkli yazma özelliği de bunlardan biridir. 

Keşfedilmesi gereken birçok özelliğe sahip Twitch’te adınızı ve mesajınızı nasıl dilediğiniz renkte yazabileceğinizi gelin birlikte inceleyelim.

Twitch Renkli Yazma Ayarları

Twitch’de adınızı renkli bir şekilde yazmanın iki yolu vardır. İlk yöntem için sohbet kısmında değişiklikler yapmanız gerekir. Twitch renkli yazma ayarlarının 1. yolu şu şekildedir;

  • Sohbet (chat) kısmını açıp /color yazın.
  • Böylece Twitch tarafından size otomatik olarak kullanabileceğiniz renk çeşitlerini gösteren bir mesaj iletilecektir.
  • Bir renk seçin ve bu rengi yazdığınız mesajı sisteme gönderin. Örnek verecek olursak, eğer yeşil rengini seçerseniz /color green yazıp göndermeniz gerekir. 
  • Birkaç saniye içerisinde isminiz sohbetlerde seçtiğiniz renkte görünmeye başlayacaktır.

Twitch Renkli Yazma Yöntemi

Twitch renkli yazma ayarlarının 2. yolu daha basittir ve şu şekildedir;

  • Ayarlardan sohbet ayarları kısmına gidin.
  • Burada karşınıza bir renk skalası çıkacaktır, istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca daha fazla renk seçeneğine tıklayarak başka seçeneklere de göz atabilirsiniz.

Twitch de ayrıca gönderdiğiniz mesajı da renkli yapma seçeneği mevcuttur ancak isminiz ve mesajınızı farklı renklerde seçemezsiniz. Gönderdiğiniz mesajın, kullanıcı adınızla aynı renkte olması için mesajınızın başına /me yazıp göndermeniz yeterlidir.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Twitch’de kullanıcılar tarafından keşfedilmeyi bekleyen birçok özellik vardır ve uygulamanın kullanımı bu özelliklerle çok daha keyifli hale gelir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz