Twitch Squad Akışı Nasıl Yapılır?

Twitch Squad Akışı Nasıl Yapılır?

admin

Twitch squad akışı birden fazla yayıncının aynı anda yayına geçebilmesini sağlayan yayın akışı modudur. 2019 yılından itibaren kullanılmaya başlayan squad strema modu, yayıncılar için çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu modu kullanan içerik oluşturucuları diğer yayıncılara göre daha renkli ve eğlenceli içerikler hazırlayabilmektedir.

Squad akışı sayesinde 4 yayıncı aynı anda izleyicinin karşısına çıkabiliyor. Böylece takım oyunu oynayanlar artık izleyiciyle daha kolay buluşabilmektedir. En fazla 4 kişiye kadar izin veriyor olsa da bu bile platformda büyük yenilik olmuştur. Bu özelliği kullanmak isteyenler için Twitch squad akışı nasıl yapılır açıklayacağız.

Twitch Squad Akışı Nasıl Yapılır?

Twitch squad akışı özellikle battle royale oyunu oynayanlar tarafından çok kullanılmaktadır. Özellik her yayıncıda aktif olmadığı için şu ana kadar çok popülerleşmemiştir. Ekran bölmeyi başka platform ve siteler sayesinde yapılabiliyor olsa da Twitch’in kendi özelliğini kullanmak çok daha kolaydır.

Twitch squad akışı şu şekilde yapılır:

  • Twitch hesabınıza girişi yapıp ‘Profil’ simgesine tıklayın.
  • Profil simgesine tıkladığınızda açılan menüden ‘İçerik Oluşturucu Gösterge Tablosu’ seçeneğine tıklayın.
  • Panele girdikten sonra solda bulunan ‘Akış Yöneticisi’ ifadesine tıklayın.
  • Varsa ‘Takım Akışı’ seçeneğine tıklayın. Eğer yoksa artı işaretine tıklayarak listeden ‘Takım Yayını’ seçeneğini seçin.
  • ‘Squad yayın’ butonuna tıklayarak yayına çıkacak diğer üç kişiyi belirleyin. Belirlediğiniz kişilere yayın daveti gidecektir.
  • Davetleriniz kabul edildikten sonra ‘Takım Yayınını Başlat’ butonuna tıklayarak yayına geçin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz