Twitch Subathon Ne Demek?

Twitch Subathon Ne Demek?

Jabrayilov
03-06-2021 - Teknoloji - Twitch

Twitch subathon, son dönemlerde Twitch hakkında gündemden düşmeyen bir konudur. Herkes subathon bir şeyler hazırlamaya çalışırken, izleyiciler ne demek diye merak etmektedir. Dünyanın en çok kullanılan online yayın platformu her geçen gün yeni yayın konseptleriyle izleyicileri memnun etmekle uğraşıyor.

Twitch Subathon Ne Demek?

Eğer Twitch’te yayın seyreden biriyseniz yayın esnasında veya başka yerlerde subathon kelimesini kesinlikle duyup görmüşsünüzdür. Twitch subathon bir yayın konseptinin adıdır. Bu konseptte yayıncılar, yayında ne kadar kalacağını kendileri belirleyemiyor. Yayın süreci izleyicilere bağlı olarak değişiyor.

Subathon konseptinde yayıncı yayına gelecek her kişi başına belli bir süre yayını uzatıyor. Örneğin; bir yayıncı her izleyici başına iki dakika derse yayına gelen her yeni izleyici için 2 dakika daha uzun yayın yapıyor. Hal böyle olunca popüler yayınlarda izleyiciler sürekli olarak gelmeye devam ediyor ve yayın süresi saatlerce hatta günlerce sürebiliyor.

Dünya çapındaki yayıncılardan Twitch subathon konseptini uygulayıp birkaç gün yayını sürdürmek zorunda olanlar olmuştur. Ekran başında uyuyan, yemek yiyen pek çok oyuncu aralıksız bir şekilde chat ile iletişim halinde olmuştur.

Subathon yayınların yayıncılar için güzel tarafları vardır. Birçok yayıncı bu yayınlar sayesinde bağış hedeflerini tamamlamıştır. Abone rekorları kıranlar, çok yüksek izlenmeler görenler olmuştur. İzleyiciler ise hem yayıncıları biraz daha zorlamak hem de onlarla daha fazla vakit geçirmek için subathonlara ilgi göstermektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz