Twitch Video indirme Nasıl Yapılır?

Twitch Video indirme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
27-03-2021 - Teknoloji - Twitch

Twitch video indirme yöntemleri her geçen gün daha fazla gelişiyor. Oyun videosu çeken yayıncıların uzun bir süredir uğrak noktası olan Twitch, bu alanda popülaritesini her geçen gün artıran yayıncılar sayesinde namını dünyanın dört bir yanına yaymış oldu. 

Bu tür oyun videoları o kadar çok izleniyor ki, bazı izleyiciler bu videoları telefonlarına veya bilgisayarlarına yükleyip daha sonra da izlemek istiyor. Veya bu videoları kırpıp kolaj haline getirmek isteyenler de çok fazla var.

Özellikle, Jahrein gibi üst düzey Twitch yayıncılarının yayınlarını yükleyip YouTube’dan yayınlayan anonim yayıncılar da bu sayede bir ekmek kapısı edinmiş durumda.

Twitch’ten video indirebilmenin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Siz değerli okuyucularımız için bu yöntemlerden birkaçını paylaşacağız.

Uygulama Kullanmadan Twitch Video İndirme 

Twitch’te izleyip beğendiğiniz videoları uygulama yoluyla veya manuel olarak indirebilirsiniz. İlk etapta manuel indirme işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü anlatacağız.

Günümüz bilgisayarlarında otomatik video kaydetme işlemi mevcut. Eğer ekran videosunu kaydeden uygulamanız yoksa Google Chrome üzerinden herhangi bir eklenti indirebilirsiniz.

Bu eklenti ile Twitch video indirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlarsınız.

Eğer eklenti yerine uygulama yoluyla indirmek istiyorsanız, bu yönde hizmet veren internet sitelerini de listeledik.

Uygulama İle Twitch Video İndirme 

Twitch’ten izlediğiniz bir yayını bilgisayarınıza veya telefonunuza kusursuz bir şekilde indirebilmeniz için uygulama kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ekran kaydı yoluyla indirdiğiniz videolar, her ne kadar birebir görüntü kalitesine sahip olsa da sesi düzgün bir şekilde iletemeyebilir. 

Twitch üzerinden video indirirken bu uygulamaları kullanmanız tavsiye ediliyor;

  • TwitchDown
  • TwitchTools
  • JDownloader
  • LiveStreamer
 
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz