WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir?

admin
07-05-2021 - Teknoloji - Whatsapp

WhatsApp gizlilik sözleşmesi birkaç ay önce kullanıcıların ısrarla karşı çıkması sonucunda rafa kaldırılmıştı. Birçok WhatsApp kullanıcısı sözleşmeyi kabul etmek istememiş ve başka mesajlaşma uygulamalarına geçmeye başlamıştı. Bu durumun ardından WhatsApp’ın sahibi olan Facebook gizlilik sözleşmesini erteledi.

Kullanıcıların tamamına yakını sözleşmenin ortadan kaldırıldığını düşünürken Facebook’un sözleşmeyi 15 Mayıs tarihine ertelediği ortaya çıktı. 15 Mayıs tarihine kadar WhatsApp gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcıların uygulamaya erişimi kısıtlanacak.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir?

WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul etmek istiyorsanız uygulama ekranına sözleşme metninin çıkmasını beklemelisiniz. 15 Mayıs’a yaklaştığımız için önümüzdeki günlerde uygulamaya her girişinizde gizlilik sözleşmesi penceresi karşınıza çıkacaktır. Çıkan pencerede sözleşmesi okuduktan sonra “onayla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Eğer sözleşmeyi onaylamakta kararsız kalırsanız “şimdi değil” butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece uygulamaya bir daha girene kadar sözleşme karşınıza çıkmayacaktır. Bir süre sonra onaylamanız için tekrar ekranınıza sunulacaktır.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Son Tarih Ne Zaman?

WhatsApp gizlilik sözleşmesi son tarihi 15 Mayıs 2021’dir. Facebook bu tarihe kadar tüm kullanıcıların sözleşmeyi onaylamasını istiyor. Birkaç ay önce olduğu gibi sözleşme yine ertelenmeye tabi tutulabilir. Eğer sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların WhatsApp ile olan erişimi kesilirse Telegram, Bip, Signal gibi uygulamalara hızlı bir şekilde kullanıcı akışı olacaktır.

Gizlilik sözleşmesinin son tarihi net olsa da sözleşme sonucundaki yaptırımlar henüz net değildir. Bu konuda herhangi bir gelişme olduğunda sizlere aktaracağız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz