Whatsapp Mesajlarını Telegrama Aktarma

Whatsapp Mesajlarını Telegrama Aktarma

Jabrayilov

WhatsApp kullanmayı bırakıp Telegram kullanmaya başlayacaksanız WhatsApp mesajlarını Telegrama aktarma yapılabilir mi diye düşünebilirsiniz. Mesajlarınızı Telegram’a olduğu gibi aktarıp görüşmelerinize kaldığınız yerden devam etmek isteyebilirsiniz.

WhatsApp mesajlarının Telegram’a aktarılabildiğiniz söyleyenler de var böyle bir şey olamayacağını ifade edenler de var. Hangi tarafa inanacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı okuyarak karar verebilirsiniz. Gelin, böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını hep beraber inceleyelim.

WhatsApp Mesajlarını Telegrama Aktarma Nasıl Yapılır?

WhatsApp mesajlarını başka telefonlara aktaran uygulamaların olması, WhatsApp’tan Telegram’a geçişin zirve yaptığı şu günlerde mesajların aktarımı için bir çözüm olarak görülüyor. WhatsApp mesajlarını Telegrama aktarma direkt olarak gerçekleşmez. Bunu yapabilmek için ayrıca bir uygulama kullanmanız gerekir.

WhatsApp mesajlarını Telegram’a aktaran uygulamalar vardır. Bu uygulamalara Play Store’dan ve App Store’dan ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaları indirdiğinizde WhatsApp hesabınıza erişmek için izin ister ve tüm işi bitene kadar sohbetlerinizi kopyalamaya başlar. Ardından bu sohbetleri Telegram’a taşır.

Taşıma gerçekleşirken yalnızca Telegram kullanan kişilerin WhatsApp sohbetleri elinize geçecektir. Diğer mesajlarınız uygulamanın derinliklerinde kaybolur. Telegram hesabı olanların tüm mesajlarını getireceğine dair garantide yoktur.

WhatsApp Mesajlarını Telegrama Aktarma Programları Güvenli Mi?

Whatsapp mesajlarını Telegrama aktarma için istediğiniz bir programı kullanabilirsiniz. Ancak biz bu tarz uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Verilerinizi kullanacağınız söylediği için WhatsApp’tan ayrılırken tüm mesajlarınızı başka bir uygulamaya teslim etmeniz mantıklı olmaz.

Bu tarz uygulamalar etik olmadıkları için cihazınızdan sadece WhatsApp mesajlarınızı mı kopyalayacak bilemezsiniz. Sizden bir sürü izin ister ve izinleri verdiğinizde cihazınızın her köşesine erişebilir. Bu nedenle bu tarz uygulamaları güvenmenizi tavsiye etmeyiz.

Mesaj aktarımı için ücretli uygulamalar da vardır. Ücretli uygulamalar size daha güvenilir gelebilir ancak biz yine de tavsiye etmiyoruz. Uygulamanın mesajlarınızı kopyaladıktan sonra ne yaptığından emin olamazsınız. Belki mesajlarınızı Telegram’a aktararak işinizi görebilir ama mesajlarınızı kullanmadığından emin olamazsınız. Siz haberiniz yokken verileriniz başka kaynaklara satılabilir.

Tüm bunlardan dolayı Whatsaap mesajlarını Telegrama aktarma için önerebileceğimiz bir yöntem yoktur.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz