Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Jabrayilov
27-03-2021 - Teknoloji - Whatsapp

Whatsapp’da birçok insan istemediği kişi veya gruplara yanlışlıkla mesaj atabiliyor ve ardından silebiliyor. Ancak Whatsapp silinen mesajları görmenin birkaç yolu var. 

Whatsapp Silinen Mesajları Görmenin Yolları

Whatsapp’da istenmeyen mesajların yollanması kötü sonuçlar doğurabildiğinden yeni bir güncelleme yaparak ‘herkesten sil’ seçeneği ile yolladığınız mesajın diğer kişi tarafından görmesini engelliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda attığınız mesajı karşı taraf görebilmektedir. Whatsapp silinen mesajları görmenin bazı yolları;

  • Whatsapp sürekli olarak kendini telefonunuzun hafıza kartına yada dahili belleğine yedekleme yapmaktadır eğer optimize ettiyseniz mail adresiniz üzerinden bile yedekleme yapabilirsiniz.
  • Bu sayede Whatsapp uygulamanızı silip yeniden yüklediğinizde gelen mesajlar kaydedildiği için karşı tarafın sildiği mesaj sizler tarafından görülebilmektedir. 
  • Diğer bir yol ise ikinci bir uygulama kullanmak olabilir. 
  • Whatsapp yerine bu bilgileri saklayacak ve anında yedekleme yapacak bazı uygulamalar ile gelen mesajları anında yedekleyip Whatsapp uygulamanızı silmenize gerek kalmadan silinen mesajı görebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Görmek İçin Yedekleme Özelliği Nasıl Açılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlar otomatik olarak sohbetleri belleğe yedeklese de IOS kullanıcıları için bu durum söz konusu değildir. Bu özelliği aktive etmek için;

  • Whatsapp uygulamasına girin, sağ üst taraftaki 3 nokta sembolüne tıklayın ve ayarlar kısmını seçin,
  • Sonrasında ‘Sohbetler’ kısmına tıklayın ve en aşağıdaki sohbet yedeği seçeneğine tıklayın,
  • Google hesabınıza yedeklemek için G-Mail adresinizi girebilirsiniz, 
  • Yedekleme seçeneğini ise otomatik yaparak hiç uğraşmadan sürekli bir yedekleme işlemini aktive edebilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladığınızda sohbetleriniz sürekli olarak belirlediğiniz saatte yedeklemiş olacaksınız. Yedeklediğiniz sohbetleriniz silinse bile mesajları tekrar görebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz