Wi-Fi Gücünüzü Arttıracak 5 Yöntem

Wi-Fi Gücünüzü Arttıracak 5 Yöntem

Jabrayilov

İnternet kullanıcılarının kablosuz bağlantıyı tercih etmeleri durumunda en çok karşılaştığı sorunların başında Wi-Fi ağının düşük sinyal vermesi gelebiliyor. Bu durum, birçok hanede yaşanan bir problem olduğu gibi alternatif çözüm önerileri de sık sık aranıyor. Bazı tavsiye ve öneriler, Wi-Fi ağlarının en güçlü şekilleri ile kullanımını sağlayabilmektedir. Wi-Fi gücünüzü arttıracak yöntemler, internet kullanıcılarının ödeme yaptıkları internet hızından maksimum verim almasını sağlayacak.

Wi-Fi Gücünüzü Arttıracak 5 Yöntem

Cihazınızı Doğru Konuma Koymalısınız

Wi-Fi sinyalleri, ev içerisinde mesafe kavramıyla yakından ilgilenmenize neden olabiliyor. Özellikle modemin bulunduğu konum, telefon veya bilgisayarınızla bağlandığınız konuma uzaksa çekim gücü fazlasıyla zayıf bir hale gelebiliyor. Bu bağlamda Wi-Fi cihazınızı her yerden eşit uzaklığa sahip olabileceğiniz bir konuma koymanız fazlasıyla yararlı olabilir.

Wi-Fi Cihazının Anten Konumu Doğru mu?

Uzmanlar, Wi-Fi cihazlarının ayarlanabilir antenlere sahip olması durumunda yönlendiricilerin konumlandırılmasının büyük bir öneme sahip olduğunu belirtiyor. Dolayısıyla da antenli bir cihaz kullanıyorsanız bu konu sizin için normalden daha önemli olabilir. Antenleri birbirlerine paralel ve dik bir konuma getirmek, sinyallerin ağı kullandığınız konuma daha güçlü gelmesini sağlayacaktır.

Cihazınız Kablosuz Ürünleri Kaldırabiliyor mu?

Gelişen teknoloji ile beraber artık akıllı cihazlar çok alternatifli bir seçenek havuzu haline dönüştü diyebiliriz. Akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara, tabletlerden akıllı televizyonlara kadar pek çok cihazda çevrim içi dünyaya adım atma şansımız bulunuyor. Dolayısıyla da kullanılan Wi-Fi modeminin kaç cihaza kadar maksimum destek sağlayabileceğini öğrenmeniz de büyük bir öneme sahiptir.

Modeminizin tüm cihazları destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz, yaşadığınız sinyal problemine çözüm olabilir. Modemin yeterli güce sahip olmaması, kullandığınız internetin yavaş akmasına sebebiyet verecektir.

Hız Testi Yapın

Popüler uygulamalar ile beraber evinizin hangi konumunda güçlü sinyallerle interneti kullanabildiğinizi test ettiniz mi? İnternet hızınızın bulunduğunuz konuma göre farklılık gösterebildiğini test etmenizle beraber, Wi-Fi kalitenizi de bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Wi-Fi Güçlendirici Kullanın

Evinizde kapsama alanı dışında kalabilen noktalarda daha güçlü sinyaller almak adına Wi-Fi sinyal güçlendirici kullanabilirsiniz. Modeminize uzak kaldığınız zamanlarda evin içinde sorunsuzca kullanım sağlamak adına, çeşitli fiyat aralıklarına Wi-Fi sinyal güçlendiriciler bulmak mümkün olabiliyor. Dolayısıyla evin içinde modem sinyalleri hayal ettiğiniz noktaya çıkmıyorsa sinyal güçlendirme yöntemine başvurabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz