Alex Rider 2.Sezon Ne Zaman?

Alex Rider 2.Sezon Ne Zaman?

Jabrayilov
18-03-2021 - Sinema&Dizi - Dizi

Alex Rider 2.Sezonun ne zaman yayınlanacağı belli oldu. 

Amazon Prime Video üzerinden yayınlanıp, tabiri caizse izleyiciyi ekrana kilitleyen Alex Rider, ilk sezonda elde edilen yüksek başarıyla birlikte ikinci sezon onayını almıştı.  

Alex Rider’ı Türkiye’de popüler hale getiren etken ise, Haluk Bilginer’in, dizide başrol oyuncusu olarak görev alması.

Alex Rider 2.Sezona ilişkin bütün bilgileri bu içerikte bulabilirsiniz.

Alex Rider 2.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Amazon Prime Video bünyesinde yayınlanıp izleyici ile buluşan Alex Rider, ilk sezonda inanılmaz izlenme sayılarına ulaşmasından sonra gözler 2. sezona çevrilmişti. 

  • 2. Sezon yayınlanacak, yayınlanmayacak tartışmalarının sürüp gittiği bir zaman diliminde Amazon Prime Video yetkilileri olaya müdahil olup, Alex Rider 2. sezonu için onay verdiklerini açıklamıştı. 
  • Amazon Prime Video’nun bu umut dolu açıklamasının ardından gözler Alex Rider yapımcılarına çevrildi.
  • Uzun bir süre sessizliğini koruyan yapımcılar, 2020 Ekim ayının sonlarında nihayet beklenen açıklamayı yaparak, Alex Rider 2. sezon çekimlerinin yapılacağını duyurmuşlardı.
  • Yeni sezon çekimlerinin 2021 Ocak ayından itibaren başlaması planlanıyor. 8 bölüm halinde yayınlanan sezon bölümlerinin izleyici ile buluşması 2021 yılının sonları ile 2022 yılının başını bulabilir. 

Alex Rider Konusu

İngiliz yazar Anthony Horowitz tarafından kaleme alınan Alex Rider, genç bir casusun başına gelen olaylar silsilesini anlatıyor.

Alex Rider romanı toplam 7 öykü ve 1 ek kitaptan oluştuğu için Horowitz’in kaleminden uzun bir hikaye çıktığını pekala söyleyebiliriz.

Genç bir çocuğun amcasının ölümünü aydınlatmasıyla birlikte İngiliz İstihbarat Servisi MI6 tarafından işe alınmasını anlatan Alex Rider serisi, kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı.

Kitabın popülaritesinin her geçen gün artması nedeniyle, bir anda Alex Rider serisi beyaz perdeye taşındı ve İngiltere ile Amerika başta olmak üzere birçok ülkede bu hikayeye yer verildi.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz