En İyi Korku Animeleri 2021

En İyi Korku Animeleri 2021

Jabrayilov

En iyi korku animeleri, hem korku türünü hem de meşhur Japon animelerini seven izleyicilerin tek yapımda iki keyfi bir arada yaşamasını sağlar. Animelerin başarılı birçok türü olduğu gibi korku türünde de gerçekten iyi işler çıkarılıyor. Hem yeni hem de eski diziler incelendiğinde pek çok yapımın iyi olması dikkat çekiyor.

Korku dizisi pek çekilmeyen bir türken animeler bu açığı kapatılıyor. Çünkü korku türünde çekilmiş onlarca anime dizi bulunuyor. İnsanların değil animasyonların dünyasında korkuyu yaşamak isterseniz kesinlikle en iyi korku animeleri listemizdeki yapımları tek tek izlemelisiniz.

En İyi Korku Animeleri Hangileridir?

Korku türü, insanda garip duygular ve adrenalin yarattığı için bazen gözümüzü kapatsak bile izlemek isteriz. Hatta bu türün sıkı takipçileri, diğer bir deyimle korku bağımlıları vardır. Sevimliliği ve insansı özellikleriyle gönüllerde taht kurmuş animeleri korku senaryoları içerisinde görmek oldukça ilginç oluyor. Bazı izleyicilere göre gerçek oyuncuların dizi-filmlerinden bile daha başarılı bulunuyorlar.

En iyi korku animeleri şu şekildedir:

Yamishibai: Japon Hayalet Hikayeleri

Japonya’nın eski efsanevi korku hikayelerinin yansıtıldığı Yamishibai: Japon Hayalet Hikayeleri, Karanlığın Tiyatrosu olarak da bilinir. Her bölümünde başka bir karanlık hikaye yorumlanarak izleyicilere aktarılıyor.

Prenses Mononoke

1997 yılında vizyona girmiş film eski olsa bile oldukça iyi bir hikayeye sahiptir. Ormanda geçen nefes kesici bir korku hikayesinin ortasında kalan prenses, ormanın koruyucu gücü ile insanlar arasında kalır. Bu filmde bol bol ruh ve canavar göreceksiniz.

Blood-C

Korku ve gerilimin zirvede olduğu bu dizide her bölüm kanınız donacak. Ölümün ve kanın kol gezdiği hikaye bir taşra kasabasında geçiyor. Kasabanın tapınağında yaşayan Saya Kisaragi, insan kanıyla beslenen Elder Bairns’lere karşı savaşır.

Boogiepop Phantom

Bir gece gökyüzünde görünen yoğun ışığın ardından şehirde ardı ardına isimsiz cinayetler olmasıyla şehir bir anda korku arenası haline gelir. Artık hiç kimse güvende değildir. Bu diziyi izlerken psikolojik gerilimi sonuna kadar hissedeceksiniz.

Seri Deneyler

Asıl adı Serial Experiments Lain olan bu dizi birbirinden korkunç 13 bölümden oluşuyor. Felsefi konulara değinen dizi, gerçekten enteresan hikayeler barındırıyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz