Exxen Nedir? Exxen Ne Demek?

Exxen Nedir? Exxen Ne Demek?

Jabrayilov
28-03-2021 - Sinema&Dizi - Exxen

Tanıtımının ardından büyük dikkat uyandıran Exxen nedir diye oldukça merak edilmektedir. Exxen; dizi, film, yarışma, program ve belgesel içerikler içerecek dijital bir platformdur. Henüz tanıtımı yeni yapılmış olan Exxen, hizmete başlamadı. Bu yüzden platform hala gizemini saklamaktadır. Platform hakkında ilerleyen günlerde yapımcılarının detaylı açıklamalar yapması bekleniyor.

Exxen’in Kurucusu Kimdir?

Exxen Ne Demek ? Exxen Nedir ? 2020

Exxen nedir diye merak edildiği kadar sahibinin de kim olduğu merak edilmektedir. Exxen’in kurucusu Acun Ilıcalı’nın sahip olduğu Acun Medya’dır. Acun Ilıcalı, TV8 adlı televizyon kanalının da sahibidir. İnsanların izleme alışkanlıkları televizyondan dijital platformlara doğru yönelmekteydi. Covid-19 pandemisi sebebiyle bu yönelim çok daha hızlı gerçekleşti. Dünyada şu an Netflix, BluTV ve Amazon Prime gibi firmaların yönettiği pazardan pay almak adına, Acun Medya Exxen girişiminde bulunuyor.

Exxen Ne Demek?

Exxen nedir sorusunun ardından akıllara gelen bir diğer soru ise Exxen’in ne demek olduğudur. Exxen’in ne demek olduğu hala gizemini saklıyor. Bu konuda yapılan hiçbir açıklama bulunmamaktadır. Yalnızca bu ismi bir zamanlar Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışmada jüri üyeliği de yapmış olan yapımcı Ali Taran’ın verdiği biliniyor.

Aslında Ex kelime anlamı olarak eski, Xen ise alternatif anlamına gelmektedir. Bunları birleştirdiğimizde ortaya eski alternatif oluyor.

Exxen Ne Zaman Hizmete Başlayacak?

Exxen Ne Demek ? Exxen Nedir ? 2020

Exxen’in hizmete başlayacağı kesin tarih belli değildir. Web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında “çok yakında” ifadesi yer almaktadır.  Konu hakkında Exxen’in sahibi Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından “Yeni dijital platformumuz EXXEN’de  yakında beraberiz” paylaşımını yaptı.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz