Haluk Bilginer’in Oynadığı Yabancı Filmler Güncel Liste

Haluk Bilginer’in Oynadığı Yabancı Filmler Güncel Liste

Jabrayilov

Haluk Bilginer’in oynadığı yabancı filmler sayesinde 2020 yılında Emmy ödüllerinde en başarılı erkek oyuncu ödülünü kazanmış ve büyük bir başarı elde etmiştir. Bilinenin aksine Haluk Bilginer birçok yabancı yapımda yer almış ve düzgün aksanıyla ve mükemmel oyunculuğuyla göz kamaştırmıştır.

Haluk Bilginer’in Oynadığı Yabancı Filmler

Türk tiyatrolarında ve sinema sektöründe bir duayen olan ve değeri günden güne artmakta olan bir aktör olan Haluk Bilginer son zamanlarda farklı projeleri ile de dünyanın dikkatini çekmektedir. Özellikle kariyerinin ortalarından bu yana yurt dışında edindiği başarıları ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Ben-Hur

Haluk Bilginer’in oynadığı yabancı filmler arasında bulunan Ben-Hur, Timur Bekmambetov tarafından yönetilen ve Keith Clarke ve John Ridley tarafından yazılan 2016 Amerikan tarihi epik drama filmidir. Şimdi bir Roma tribünü olan çocukluk arkadaşının gazabına maruz kalan ve Yahudiye’de yaşayan aristokrat bir Yahudi hakkında destansı bir dramadır.

Film, Roma’daki Cinecitta Stüdyolarında 300 set yayınlandı ve 11 Oscar rekoru kazandı. Haluk Bilginer, filmde Simonides rolünde oynamaktadır. Yahuda’nın öz babası İthamar’ın sadık bir Yahudi hizmetçisi; Antakya’da zengin bir tüccar olur.

Filmin fragmanı:

Uluslararası (The International)

The International, Tom Tykwer tarafından yönetilen ve Eric Warren Singer tarafından yazılan 2009 tarihli bir aksiyon-gerilim filmidir. Clive Owen ve Naomi Watts’ın başrollerini paylaştığı film, Lüksemburg merkezli kurgusal bir ticaret bankası olan IBBC’deki yolsuzluğu ortaklaşa araştıran bir Interpol ajanı ve bir Amerikan bölge savcısını konu alıyor. Haluk Bilginer’in oynadığı yabancı filmler listesinin başlarında yer alan filmde aktör İstanbul’a geldiklerinde onları karşılayan Ahmet Sunay karakterini canlandırmaktadır.

Filmin fragmanı:

Gitti (She’s Gone)

Haluk Bilginer’in oynadığı yabancı filmler listesinde 3. Sırada yer alan filmde kızını aramak için yola çıkan Harry Sands’in hikayesini konu alıyor. Kızını ararken yolu İstanbul’a düşen Harry bu sırada inspector Yılmaz karakterine hayat veren Haluk Bilginer’le karşılaşıyor.

Filmin fragmanı:

Halloween (2018)

Cadılar Bayramı, David Gordon Green tarafından yönetilen ve 2018 yılında sinemalarda gösterime çıkan Amerikan korku filmidir. Bu, Cadılar Bayramı film serisinin on birinci filmi ve aynı isimli 1978 filminin doğrudan devamıdır.

Konusu ise Laurie Strode, kırk yıl önceki Cadılar Bayramı gecesinde öldürme çılgınlığından kalpağı kurtardığından beri ona musallat olan maskeli figür, uzun süredir düşmanı Michael Myers ile yüzleşir. Haluk Bilginer ise bu filmde Dr. Strain rolü ile karşımıza çıkmaktadır.

Filmin fragmanı:

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz