IMDB Yüksek Filmler Güncel Liste

IMDB Yüksek Filmler Güncel Liste

Jabrayilov

IMDB, internetteki en popüler film bilgi sitelerinden biri olmaya devam ediyor. En beğenilen film listeleri, milyonlarca izleyici tarafından derecelendirilmiş filmlerden derlenmiştir. Liste sürekli değişirken, en iyi filmler birkaç yıldır hiç değişmeden kaldı. Bu yazı sizlere imdb yüksek filmler listesini sunmaktadır.

Esaretin Bedeli (1994)

The Shawshank Redemption, 1982 Stephen King romanı Rita Hayworth ve Frank Darabont tarafından yazılan ve yönetilen 1994 Amerikan drama filmidir. Masumiyet iddialarına rağmen karısı ve sevgilisinin öldürülmesi nedeniyle Shawshank Eyalet Cezaevi’nde ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bankacı Andy Dufresne’nin (Tim Robbins) hikayesini anlatmaktadır. Yıllardır Imdb yüksek filmler arasında ilk sırada olan yerini korumaktadır.

Fragmanı:

Baba (1972)

The Godfather, senaryoyu Mario Puzo ile birlikte yazan Francis Ford Coppola tarafından yönetilen ve aynı adlı 1969 tarihli en çok satan romanından uyarlanan 1972 tarihli bir Amerikan suç filmidir. Filmde Marlon Brando ve Al Pacino gibi efsanevi aktörler rol alıyor. Film The Godfather üçlemesinin ilk filmidir ve ımdb yüksek filmler arasında bulunan kült bir filmdir.

Fragmanı:

Kara Şövalye (2008)

Kara Şövalye, Christopher Nolan tarafından yönetilen, 2008 yapımı bir süper kahraman filmidir. DC Comics karakteri Batman’i konu alan film, Nolan’ın The Dark Knight Üçlemesinin ikinci filmidir ve Christian Bale’in başrolünü üstlendiği, filmde birçok önemli aktör rol almaktadır. Imdb yüksek filmler arasında yıllardır yer alan kült kahraman filmlerden biridir.

Fragmanı:

12 Kızgın Adam (1957)

12 Angry Men, Sidney Lumet tarafından yönetilen, 1954 tarihli Reginald Rose tarafından aynı adlı bir televizyon programından uyarlanan, 1957 Amerikan mahkeme salonu drama filmidir. Makul şüpheye dayanarak, jüri üyelerini ahlak ve değerlerini sorgulamaya zorlayan yıllık eski sanığın davasını anlatmaktadır. Imdb yüksek filmler arasında yer alan hem insanın adalet duygusunu sorgulatan bir filmdir.

Fragmanı:

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

J. R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitabının üçüncü yapımı olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmi üçlemenin en yüksek oylamasına sahip filmidir. Peter Jackson tarafından yönetilen film 2003 yılında vizyona girmiş ve gişe rekorları kırmıştır. Film, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin son bölümüdür ve yapımcılığını Barrie M. Osborne, Jackson ve Fran Wals üstlenmiştir. Film Imdb yüksek filmler listesinde bulunan fantastik bir filmdir.

Fragmanı:

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz