Netflix Belgesel Tavsiyeleri

Netflix Belgesel Tavsiyeleri

Jabrayilov

Dizi, film derken Netflix’in içinde kaybolduk. Bütün kış virüs de sokağa çıkma yasaklarında Netflix bizim için vazgeçilmez oldu. Hepimiz birbirimize tavsiyeler verir olduk. Şimdi sıra belgesellerde Netflix Belgesel Tavsiyeleri listemizi sizinle paylaşıyoruz.

Netflix Belgesel Tavsiyeleri Listesi 2020


Televizyon izlemiyorum ya da ben sadece televizyonda belgesel izliyorum klişesini hepimiz söylemişizdir ya da kesin duymuşuzdur. Belgesel deyince nedense aklıma hayvan belgeselleri geliyordu ???? Aslında o kadar değişik konularda olağanüstü belgeseller var ki
Netflix bunların en güzellerini bir araya getirmiş. İzleyip beğendiklerimizi sizinle paylaşmak istedik. Sizlere Netflix Belgesel Tavsiyeleri listemizi hazırladık.

Chef’s Table

Netflix belgesel serisi listemize en çok sevdiğimiz mutfak temalı belgeselle başlıyoruz.Yemeklerin serüvenini anlatıyor , hani deriz ya bu yemeği nasıl bulmuşlar bu belgeselde bunu bulacaksınız. Netflix in ilk orjinal belgesel serisidir. 6 tane ünlü profesyonel ve dünyanın her yerinden farklı hikayeleri olan şefleri izliyoruz. İzlerken acıkıyorsunuz, kendinizi belki de mutfağa atmak isteyeceksiniz. Eğer sizde gastronomi aşığı biriyseniz bu belgesel tam size göre mutlaka izleyin derim. Toplam 6 cilt bulunuyor ilk 3 Cilt 6 bölüm şeklinde, 4,5 ve 6. cilt 4 bölümden oluşmaktadır.

Minimalizm

Minimalist ve sade yaşam mümkün mü? Netflix belgesel listemize minimalizmi anlatan 2016 yapımı olan belgesel kendilerini, eşyaların mutluluk getirdiğini inandıran Amerikan idealini reddetmeye adayan kişilerle yapılan röportajlar gösteriliyor. Her zaman daha azın aslında daha iyi olduğu gösterilmeye çalışılıyor. İnsanları sevin ve eşyaları kullanın diyerek belgeselden alıntı yaparak bitirmek istiyorum.

Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi

İnanca dair geçmişten günümüze, hinduizmden islama ve tüm dinlere ait detayları izleyip görebileceksiniz. Farklı inançlar, inançların ritüelleri gibi bir çok detay yer alıyor. Morgan Freeman dünyayı gezerek sorulara cevap bulmaya ölümden sonraki hayata , kötülük nasıl doğdu sorusuna ve daha birçok soruyu cevaplamaya hizmet ediyor. Netflix belgesel listemizdeki bu hikayeyle belki de manevi yönünüze bir şeyler katacaksınız izlemeye değer. Belgesel 3. bölümden oluşuyor. 1 ve 3 sezon 6 bölüm 2 sezon da toplam 4
bölüm bulunuyor.

72 Tehlikeli Hayvan Latin Amerika

Netflix belgesel listemize başta da söylediğim klasik belgesel deyince akla gelen hayvanları anlatan bir belgesel de listeye ekleyelim dedik. Latin Amerikanın en ölümcül hayvanlarını anlatıyor. 1. sezon ve 12 bölümden oluşuyor. Yakından göremeyeceğiniz zaten yanlarına gitmek istemeyeceğiniz canlıları konu alıyor.

Gelibolu

2005 yapımı olan Türk belgeseli. Yönetmen Tolga Örnek belgeselin müzik bestecisi Demir Demirkan. 1915 Çanakkale savaşı anlatıyor iki tarafında öyküsü anlatılmış. Dünyadaki belkide en büyük savaşlardan biriydi. Bunu beyaz perde de görmek insanı daha da etkiliyor. Savaşta iki tarafta çok kayıplar verdi zor zamanlar yaşandı. Şimdi bunları beyaz perde de izleme zamanı. Belgesel 1 sa 58 dk sürüyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz