Netflix izleme Geçmişi Silme

Netflix izleme Geçmişi Silme

Jabrayilov

Netflix, 183 milyonun üzerinde abonesi ile dünyanın en çok tercih edilen online dizi-film platformlarından biridir. Netflix daha iyi bir deneyim sunmak için abonelerin izleme geçmişini kaydetmektedir. İsterseniz Netflix izleme geçmişi silme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra, sildiğiniz film veya diziler artık izleme etkinliğinizdeki içerikler arasında yer almayacaktır.

Neden İzleme Geçmişi Silinmek İsteniyor?

Netflix izleme geçmişi silme isteği en çok gizliliğin korunması için ortaya çıkmaktadır. Örneğin, aile bireylerinden bir kişi Netflix abonesi ise, diğer bireyler de o hesabı kullanmaktadır. Daha önce izlediğiniz bir içeriğin diğer aile bireyleri tarafından görünmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumun oluşmaması için izleme geçmişinizi kolaylıkla silebilirsiniz.

Netflix, farklı senaryolara sahip içerikleriyle dikkat çekerken, kişiye özel tavsiyeleriyle de fark atmaktadır. Netflix, bu tavsiyeleri kullanıcıların izleme geçmişine göre yapmaktadır. Artık beğenmediğiniz içerikleri izleme geçmişinizden kaldırarak Netflix algoritmalarına yardımcı olabilirsiniz. Netflix algoritmaları izlem geçmişinizde kalan diğer dizi veya filmlere göre tavsiyelerde bulunacaktır.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Yukarıda bahsedilen sebepler de dahil olmak üzere birçok farklı sebeple izleme geçmişinizi silebilirsiniz. Aşağıda anlatılan adımları takip ederek Netflix izleme geçmişi silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle Netflix’e girip ana sayfayı açın. Ardından sağ üst köşede yer alan, mavi okla işaretlediğimiz yere tıklayın.
Netflix İzleme Geçmişi Silme 1. Adım
  • Bahsettiğimiz yere tıkladıktan sonra açılan pencereden aşağılarda yer alan “profil yönetimi” kısmına gelin. “Profil yönetimi” kısmının altında yer alan “hesap” yazısına tıklayın.
Netflix İzleme Geçmişi Silme 2. Adım
  • Hesap penceresini açtığınızda sırasıyla üyelik ve ödemeler, plan ayrıntıları, ayarlar, profilim bölümü yer almaktadır. En altta yer alan profilim bölümüne gelin. Profilim bölümünde yer alan “izleme etkinliği” yazısına tıklayın.
Netflix İzleme Geçmişi Silme 3. Adım
  • “İzleme etkinliği” ibaresine tıkladığınızda izleme etkinliği sayfası açılacaktır. Bu sayfada geçmişte yapmış olduğunuz tüm içerikler en eski tarihten en yeni tarihe doğru sıralanmış bir şekilde yer alacaktır. Buradan istediğiniz dizi veya filmi bulabilirsiniz.
  • Silmek istediğiniz içeriğin en sağında yer alan “izleme geçmişinde gizle” ikonuna tıklarsanız 24 saat içinde içeriğin listeden kaldırılacağına dair bir mesaj görünür ve Netflix izleme geçmişini silme işlemi tamamlanmış olur.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz