Netflix Kapatılıyor Mu?

Netflix Kapatılıyor Mu?

Jabrayilov

Netflix kapatılıyor mu sorusu geçtiğimiz günlerde çok ciddi şekilde gündemde kendine yer buldu. Son dönemde internet ve dijital televizyon ve medya unsurlarının önemli oranda öne çıkması ile birlikte, Netflix kapatılıyor mu başlıklı bir çok iddia ortaya atıldı. Bu bağlamda üzerinde durulan ilk husus, Netflix film ve dizilerinin içerisinde yer alan LGBTİ+ unsurları olarak biliniyordu. Ünlü sosyal medya mecralarında da sık sık kendine yer bulan bu konu şimdilik net bir şekilde sonuca bağlanabilmiş değil.

Netflix Kapanırsa Ne Olacak?

Netflix kapanırsa ne olacak, Netflix kapatılıyor mu, Netflix neden kapatılıyor gibi soruların daha sık ortaya çıkmaya başladığı bu günlerde, Netflix’e alternatif birçok dijital medya ve online televizyon unsurları bulunuyor. Puhu TV, Amazon Prime Türkiye pazarında internet televizyonculuğunda ciddi bir yere sahip olsa da, Netflix kadar büyük bir kitle bulundurmadığını biliyoruz. Netflix kapandığı zaman bu bahsi geçen platformlardaki izleyici sayısı mı artacak, yoksa bunun aksine Netflix’e erişim için alternatif yollar mı bulunmaya çalışılacak, bunu zamanla hep birlikte göreceğiz.

Bilhassa geçtiğimiz pandemi sürecinde Türkiye ve Dünya’da bu şekilde sunulan dizi ve film platformlarına oluşan ilginin hızla artış göstermesi, Türkiye’de Netflix kapatılıyor mu sorusunun daha büyük bir yankı uyandırmasına sebep oldu. Twitter üzerinde bu konu hakkında ciddi hashtagler ve ağız birliği oluşturulurken, bahsi geçen konu sadece Türkiye medyası ile sınırlı kalmayıp, Avrupa ve Dünya’da birçok ülkede haber oldu.

Netflix Neden Kapatılmak İsteniyor?

Netflix neden kapatılmak isteniyor sorusu aslında yukarıda da bahsedildiği üzere birtakım sosyolojik ve siyasi nedenlere dayanıyor. Toplumun belirli bir kısmının teşhir edildiği ve LGBTİ+ topluluğunun sözde uygunsuz olarak meşrulaştırılması ağızlarda dolaşırken, henüz kapatılması ya da kapatılmaması ile alakalı resmi bir açıklama gelmiş değil.

Dünya’nın en büyük kullanıcı kitlelerinden birine sahip olan ve Türkiye’de çok ciddi yatırımları bulunan Netflix’in Türkiye sınırları içerisinde erişiminin sınırlandırılması ya da kapatılması söz konusu değil gibi gözükse de, ilerleyen günlerde Netflix kapatılıyor mu sorusunun cevabı ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz