Uyanış Selçuklu Hangi Gün Yayınlanıyor?

Uyanış Selçuklu Hangi Gün Yayınlanıyor?

Jabrayilov
18-03-2021 - Sinema&Dizi - Dizi

İlk bölümden izleyicileri etkileyen dizi Uyanış Selçuklu hangi gün yayınlanıyor? 2020 sorusunu sormaya başladılar. Tarihin derinliklerindeki hükümdarların, padişahların ve beylerin hikayeleri dizi senaryosu olarak toplumumuz tarafından oldukça beğeni ile izleniyor. 

Yönetmen koltuğunda Emre Konuk’un olduğu, senaryosunu Serdar Özonalan’ın yazdığı dizi TRT 1’de ilk bölümünü 28 Eylül 2020 tarihinde yayınladı. Diziden önce büyükşehirlerde birçok reklam panosunda dizinin reklamını görmüş olmanız muhtemel. Fragmanı ile de büyük ilgi toplayan dizi, ilk bölümünde istediği reyting başarısını yakaladı. Her pazartesi akşamı saat 20:00 da izleyici ile buluşan dizi 2020 senesinin en çok konuşulan dizisi olacağı tahmin ediliyor.

Uyanış Selçuklu Hangi Gün Yayınlanıyor? 2020 ve Konusu

İlk bölümü ile akıllara hemen Uyanış Selçuklu hangi gün yayınlanıyor? 2020 senesinde sorusunu getirdi. Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın öz oğlu ve tahtin varisi Melikşah’ın tahta geçmesinden sonra sürdürdüğü hükmü konu alan dizi çekim kalitesi ile ilk bölümden beğeni topladı. 

Babasından aldığı Selçuklu Devletini günden güne genişleten ve büyüten Melikşah aynı zamanda da sayısız düşman kazanmıştır.

Devleti koruma adabıyla büyümüş Sencer gösterdiği kahramanlıklar sonrası Melikşah’ın fedaisi olmaya hak kazanmıştır. Dizide ikisinin düşmanlara karşı gösterecekleri mücadeleleri işlenecektir. İlk bölümünden sonra hemen izleyicilere Uyanış Selçuklu hangi gün yayınlanıyor? 2020 yılında sorusunu sordurmayı başarmıştır. 

Uyanış Selçuklu Oyuncuları

Buğra Gülsoy birçok başarılı dizi ile ülkemizin tanınan oyuncularındandır. Dizide başrol karakteri Melikşah’ı canlandırmaktadır. Nizamülmülk’ün yetiştirdiği fedaisi Sencer rolünü ise Ekin Koç üstlenmektedir. Leyla Lydia Tuğutlu ise Melikşah Sultanın annesinin gelini olmasını istediği Elçin Hatun rolünü almıştır. Dizinin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz