Yurt Dışında En Çok izlenen Türk Dizileri

Yurt Dışında En Çok izlenen Türk Dizileri

Jabrayilov

Ülkemizde yabancı diziler bir hayli sevilerek izleniyor. Bazıları Türk dizilerini hiç beğenmese de yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri, sevilerek takip ediliyor. Dünyanın pek çok farklı ülkesine Türk dizileri satılabiliyor.

Türk dizilerine en fazla ilgi ise Orta Doğu ülkelerinden geliyor. Orta Doğu’da Türk dizileri çok izleniyor ve Türk oyuncular çok beğeniliyor. Nasıl Türkiye’de Amerikan yapımı diziler büyük beğeni topluyorsa Orta Doğu’da da Türk yapımı diziler beğeni topluyor.

İşte, yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri!

Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl, yurtdışında en çok izlenen Türk dizileri listesinde birinci sırada yer alır. Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı tarihini ve saray yaşantısını anlatan dizi 70 farklı ülkeye satıldı ve 500 milyondan fazla yabancı seyirci tarafından izlendi. İzlemek isteyenler için dizinin tanıtımı şöyledir:

Aşk-ı Memnu

Halit Ziya Uşaklıgil’ın aynı ada sahip romanından uyarlanan dizi 2008-2010 yılları arasında Türk televizyonlarında unutulmaz bir etki bıraktı. Yıllar geçmiş olsa da dizinin tekrarı her yayınlandığında hala büyük bir ilgiyle izleniyor.

Bihter ve Behlül’ün arasındaki yasak aşkı konu eden dizi, Avrupa’da ve Arap ülkelerinde büyük bir ilgi görüyor. Dizinin finalinin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen yeni yeni ülkeler diziyi satın alıyor.

İzlemek isteyenler için dizinin tanıtımı:

Adını Feriha Koydum

Yurt dışında en çok izlenen Türk dizileri arasından bir diğer ise Adını Feriha Koydum’dur. Fakir bir kızın zengin sevgiline yalan söyleyerek sürdürdüğü hayatı konu edinen diz Hindistan’da yayınlanan ilk Türk dizisi olarak özeli bir yere sahiptir. Ayrıca, Orta Doğu ve Balkanlar’da da fenomen bir dizi haline gelmiştir.

İzlemek isteyenler için dizinin ilk bölümü:

Ezel

Muhteşem kadrosu ve hareketli senaryosu ile her bölümü ayrı bir tutkuyla izlenen Ezel, yıllar geçmesine rağmen Türkiye’de hala büyük bir ilgi gördüğü gibi yurtdışında da çok büyük ilgi görüyor. Özellikle Güney Amerika, Balkan ve Arap ülkelerinde dizi heyecanla takip ediliyor.

İzlemek isteyenler için dizinin tanıtımı:

Sıla

Töre dizileri arasında en bilinenlerinden olan Sıla, Orta Doğu, Balkanlar, Şili ve Peru gibi yerlerde çok seviliyor. Sıla karakterine hayat veren Cansu Dere, Güney Amerika ülkelerinde bir Holywood yıldızı kadar popülerdir.

İzlemek isteyenler için dizinin tanıtımı:

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz